şükela:  tümü | bugün
 • kultur bakanlıgının aklına gelen en parlak en ıshlevsel en basharılı fıkırlerden bırı
  her yıl hazıran bashında (bkz: carmina burana) ıle bashlayan yada bıten, gelecek yıl ıchın amaan tıyatro zarar gorucek sesten yapılmıcak bıdaha dıye devamlı spekulasyonları bulunan festıval
 • bu yıl devlet opera ve bale topluluklarının yanı sıra rus kizilordu korosu ve devlet akademik bolshoi tiyatro topluluguna da merhaba demish olan festival. (mukemmel alanda mukemmel gosterıler uymu, yıllarca sursun hıch bıtmesın ve dızımızde o merdıvenlerı tırmanıcak hal hep olsun dedırten yuz akı faalıyet)
 • 9 haziran - 7 temmuz 2001 tarihlari arasında 8.si gerçekleştirilen, her geçen yıl yabancı toplulukların katılımı ile zenginleşen, genelde görkemi nedeni ile antik tiyatroya inanılmaz uyumlu olduğunu düşündürten verdi'nin aida operası ile açılan, yabancı turistlerin inanılmaz ilgi gösterdiği ilk ve tek opera bale festivalimiz.
 • 8 haziran - 6 temmuz 2002 tarihleri arasinda 9.su yapiliyor.. bir kac temsil daha kaldi iste.. yillar sonra o merdivenlerde hayallere dalmak guzel olacak..biletler hazir.. sarap..gece.. huzur..bir de ask.. daha ne olsun..
  http://www.aspendosfestival.com/
 • bu sene 14 haziranda 'aida' operası ile acılısı yapılmıs olan festival.bu festival dolayısı ile antalya devlet opera ve balesi yazın da calısmak durumundadır.acılısı yapılan aida operasında ankara operasından sanatcılar,figüranlar ve antalya operasından da korist ve solistler katılmıstır.
 • bu yıl, yurtdışından çok önemli opera ve bale kumpanyalarının katılımıyla ülkemiz için daha çok önemleştirilen, uluslararası kısvesine daha çok yakışan, antik tiyatroda opera ve bale izlemenin zevkini en iyi yaşatan festival...
 • 8 temmuz 2004 günü istanbul devlet opera ve balesi nin madame butterfly operasını sahneleyeceği muhteşem organizasyon.
  (bkz: remzi buharali)
 • kuğu gölü balesi,rigoletto ve madama butterfly operalarını seyrettiğim;gerçekten de başarılı bir organizasyon.zaten dünyada da ilk 5 arasında olduğunu remzi buharalı söylemişti.
 • 13. aspendos opera ve bale festivalinin programi:

  10/12 haziran - aida - g. verdi (opera - ankara dob)***
  17 haziran - la bayadere - l. minkus (bale - ankara dob)
  20 haziran - il trovatore - g. verdi (opera - mersin dob)
  24 haziran - cello suites/winds in the void - j. s. bach/heinz spoerli (bale - zürih balesi)
  27 haziran - jivago - a. borodin/r. korsakov/m. mussorsky (bale - izmir dob)
  01/03 temmuz - sihirli flüt - w.a. mozart (opera - berlin operası)
  08 temmuz - emrah ile selvihan - ç. işıközlü (bale - istanbul dob)
  11 temmuz - otello - g. verdi (opera - istanbul dob)
  15 temmuz - manon - j. massenet (bale - londra kraliyet balesi)
  18 temmuz - karmen - g. bizet (opera - antalya dob)
  22 temmuz - carmina burana- c. orff (bale - antalya dob)