şükela:  tümü | bugün
  • son bir haftadır yaptığım eylem. şu soğuk kış günlerinde camda ya da balkonda götün donmasını engellemesinin yanında aspiratörün dumanı çekmesini izlemek de gayet eğlenceli. ***
  • annemin yıllardır yaptigi sey, evin kokmasini engelliyor ayrıca ocak başı kahve ortamları yaratiyor fakat ses dolayısıyla muhabbetten alınan randıman düşük olabilir.
  • çok mantıklı bir hareket. deneyin pişman olmazsınız.
  • bünyeye nikotin zerk etmenin handikaplarından biridir bazen.
    ekseriyetle evli ve çocuklu çiftlerde gözlemlenen davranış bozukluğudur aynı zamanda.
  • ocak üstüne uzuun bir kavanoz yerleştirip onun da üstüne kül tablası koyarak dinlenen sigaramı çekişe daha yakın tuttuğum, içimden döndürdüğüm dumanımı da (akıllı insan yapmaz bunu) bu çekim alanına üfleleyerek %85 gibisini evden dışarıya gönderdiğim yöntemim. aspir altı ayakta iki büklüm bir garip içiş.

sonuç: aspiratörde hem baca çıkışı hem karbon filtre (bu motoru da koruyor) beraber kullanıyorum. yenilenen filtrelerin kısa sürede aldığı renk ve koku (yemek pişerken açmıyorum) ayrıntılı ciğer tahlilim gibi. ocağın üstü de hep kül. ama ev pek sigara kokmuyor gibi. yani içmeyin. ben de bırakayım. sağlıklar olsun.
  • bunu yapan tek manyak ben değilmişim, diye sevindiren. ankastre davlumbaz aynı tadı vermiyor.
  • bunu yaparken komsunuzu, ozellikle ust komsunuzu dusunun derim. su an sol kulaginiz cinliyor mu, heh iste sizin yedi ceddinize soven benim arkadaslar. sayenizde ben de her gun bir paket sigara iciyorum, benim de evim les gibi kokuyor. tamam mi !!!
  • kışın geldiğini gösteren detaylardan biridir.
  • bunu ilk bulan süper zeka kim bilmiyorum ama şu anda ailemin evinde mutfakta çok pis sigara kokusu var ve mutfakta sigara içip aspiratör açılması sebebiyle meydana geldi. şimdi gidip uyarsan benim evim istediğim yerde içerim, dışarısı soğuk bilmem ne şeklinde türk tipi tepkiler hemen gelecektir. yukarıdaki entrylerde de herkes kendini düşünerek yorum yapmış sadece bir kişi komşuyu düşünmüş. şu anda mutfak bok gibi kokuyor ve bunu ilk keşfeden süper zekanın amk.