şükela:  tümü | bugün
  • şunun yarısını veren insanları hayatımıza soksak yeter dediğim.

edit: biri aspiratör ışığı başlığından kopya çekmişsin demiş. evet boş bulunduğum zamanlar ekşi sözlüğe girip başlıklardan kopya çekip yeni başlık açıyorum. böyle de arızayım. ulan mutfatka sigara içerken mistik bi hava sezip yazdım öyle ne kopyası, ne formatı. harbi arıza mısınız nesiniz.
  • bir diğeri de apartman arası serinliğidir.ikisi de huzur verir.
  • nefis bir tespittir. gerçekten de huzur veriyor bana o ışık. hususi o ışığı yakıp diğerlerini söndürüyorum bazen. bu sefer de ev huzurevine dönüyor. yaşlı hissettiriyor. bütün huzurum kaçıyor. sanırım ışığın bir suçu yok, sorun bende ama o ışık iyidir iyi. sokak lambalarını aspiratör ışığıyla değiştirseler ülke huzur dolar.
  • devamında düzenli bir hayat yaşama motivasyonu veren ışık.
  • hiç böyle düşünmemiştim. yemek yaparken hep açık olan loş ışıktı bana göre. zaten masada çalışırken kullandığımda ortamı aynen bu şekilde aydınlatanı var. evde normal ışık açmam pek.
  • tek ben değilmişim diye sevindiren huzur.
  • aspiratör ışığından edebiyat yapacak kadar ne yaşandığını merak ettiren ama bir yandan da kesinlikle yerinde bir tespittir. şaşkınım
  • ışığın kaynağını (ampulü) değil kendisini gördüğümüz yandan aydınlatmaların hemen hemen tamamı bu huzuru verir.

standart bir evde nedense üç kuruş harcanıp bu ışıklardan çok kullanılmadığı için, bu tür tek ışık aspiratör ışığıdır, o yüzden de huzurla ilişkilendirilir.
    çoğu kişi için de doğru tespittir.
  • led lambaya çevirip tasarruf yapıp bütün huzurumu kaçırmamdır