şükela:  tümü | bugün
  • aspirin'in yeni modeli. tylol hot işlevi görüyor ve onun gibi toz halinde suyun içine atılıyor.
  • yeni nesil toz asprin.
    burun akıntısına, ateşe, nezleye, boğaza iyi geldiğini iddia ederek complex ismini haketme çabasında. ne kadar alakalıdır bilemem ama en kallavi öksürük şurubunu içince bile geçmeyip gece uyutmayan öksürük bunu içtiktan 15 dakika sonra kesilmiştir (en azından uyuyabildim). ayrıca soğuk algınlığı belirtilerini önlemede de fena değil ilk izlenim olarak. en azından işten/okuldan eve gidene kadar iyi hissettiriyor.
    eksi bir yön olarak ise leş gibi terletiyor insanı. özellikle gece içilince sabah duş yapmak gerekebiliyor ki ne anladım ben kış sabahı duş yaptırıp dışarı çıkartan soğuk algınlığı ilacından. bunlar hep daha fazla ilaç satmak için yapılan oyunlar.
  • geçenlerde boğazımda yanma başladı, hastalık kapıda diye eczaneye gittim. durumu anlattım, abi sana bi aspirin complex vereyim, sabah akşam iki poşeti suya at iç dedi. hakikaten iki günde boğazımın ağrısı falan geçti. yalnız ilacın tadı leş gibi kötü, bir aspirin plus c değil maalesef. 10 poşetlik ambalajının fiyatı da 10,67 tl gibi bir şey. sigorta karşılamıyor ilacı.
  • kırıklık başladığı ilk günden itibaren kullanılırsa etkili olan ilaç. bir kaç gün geçtikten sonra aynı etkiyi göstermiyor. bir de, tadı içmeyi çok zorlaştırıyor.
  • insan sevabına içine iki damla tatlandırıcı bir şeyler katar diye düşündüğüm, soğuk algınlığı hedesi.
    dün akşam itibariyle almaya başladık, yanında da efervesan c vitamini ile katkıda bulunuyorum. haydi hayırlısı!
  • baya basarili bir sase.
  • tylol hot benzeri bir ilaç. soğuk algınlıgında endikedir. tylol hottan farkı soğuk suya karıştırılıp içilmesi, diriltici bünyeyi canlandıran bir formülünün olması ve gribe bağlı oluşabilecek baş, boğaz ağrılarına iyi gelmesi, burun tıkanıklığını gidermesi şeklinde sıralanabilir. harikulade bir ilaç olmasına rağmen tadı iğrençtir.
  • tadı iğrenç, fondip yapmaya çalışılsın...
  • süper bir ilaç. her hasta olduğumda geniz akıntım olur ve sürekli öksürürüm. hasta olmaktan nefret etmemin en birinci sebebi bu günlerce geçmeyen, gece uyutmayan öksürüktür. bu yılki hastalığımda ise eczacı asprin complex önerdi. gerçekten de nurofenlerin, tylo hotların, clarinaseların, anti histaminik içeren öksürük şuruplarının pek bir işe yaramadığı bünyemde hastalığı minimum öksürükle atlatmama sebep olmuş ilaçtır kendisi. tadı gerçekten hoş değil o ayrı.
  • soğuk algınlığım için eczacı suda eriyen c vitamini ile birlikte karıştırarak içmemi önerdi. tadı bu şekilde gayet güzel oluyor.