şükela:  tümü | bugün
  • http://www.asrock.com/ adresinden görülebilen anakart üreticisi firma.
  • asus tarafindan uretilen, asus'un 2. kalitesi olarak dusunulmus daha dusuk kaliteli ve daha dusuk fiyatli anakart markasi
  • 775twins modelinde standart vga ve hdtv cikislari gelen bir board markasi. ustelik onboard radeon x200 vga karti da gelmektedir. ustelik 70 dolardir. olsa olsa oha'dir.
  • taş gibi anakartlar üreten firma. şimdi bunların bir dual serisi vardır, dual derler çünkü ikili destek söz konusudur. aynı kart üzerinde core2duo-p4 serilerine uyumlu chipset, aynı anda ddr1 ve ddr2 slotları sunduğu gibi ekran kartı içinde agp ve pci-x desteğini birden vermektedir. sürekli değişen yongalar, herhangi bir performans arttırımı olmadan değiştirilen slot tiplerine bomba bir cevaptır asrock. yavaştan upgrade eden zümrenin gözbebeğidir.
  • kullanana kadar adını hiç duymamıştım ama harbiden taş gibi anakart yapıyormuş bu abiler. p4i65g modelini 5 sene kullandım laptop almasam daha da giderdi bilgisayar. süpersiniz diyorum burdan kendilerine.
  • mini pc (thin client) modellerini getirseler deli satacak ürünlere sahip uzak doğu menşeli firmadır.

mesela diye soranlar için link
  • z43 chipsetli msi anakartim cortlayinca (herkes kan kusmus msi boardlardan haberimiz yokmus), garanti suresi boyunca elim seyimde beklememek icin z77 pro3 modeliyle kullanicilari arasina dahil oldugum firma. uzun suredir asrock'in ismini duydugumdan deneyeyim dedim. 1 aylik kullanim sureci sonunda gayet sukela bir mobo oldugunu dusunuyorum ama kurulum arifesinde basima pek absurt bir olay geldi. sata kablolarindan biri bozuk cikti, ben de bu ihtimal aklimin ucundan dahi gecmediginden 2 saat boyunca dvd-rw boku yedi galiba diye turlu maymunluk denedim, yok slot mu bozuk bilmemne. kablolari degisip hdd ile deneyince olaya uyandim.

bu denli bir sacmalik muhtemelen benim elektronik aletlerle ve kablolarla kurdugum sevgi nefret iliskisinden kaynaklaniyor olsa gerek. ozetle cenabetim, asrock temiz.
  • bu markanın fatal1ty 990fx professional modelini kullanıyorum. günümüzün her türlü özelliği mevcut. her ddr3 ram'i destekliyor, am3 olan her işlemciyi takabiliyorsunuz, sata3 var, usb 3.0 var, var oğlu var. hatta üzerinde toplam 6 tane fan takma yuvası var. ancak ne yazık ki bir eksiğini buldum. bu fanları bios'tan durduramıyorsunuz. disable diye bir seçenek yok. full on, auto ya da manual bir hız arasında seçmek zorundasınız. manuel hızlarda da 0 hızı mevcut değil malesef. fanın fişini çekmek zorundasınız.
  • tayvan menşeli anakart üreticisi,bir zamanlar asus kontrolünde idi velev ayrıldı keza o.c dediğimiz overlock potansiyeline çok elverişli ve dayanıklı bir o kadar da şık anakart'lar üretir hem amd hem de lga 1155 ve 2011 pin platform'u anakart'ları mevcuttur.extreme 11 x79 platformu en başarılı amiral gemisidir ve champion,fatal1ty,formula isimlerine sahip şahane modelleri vardır keza anakart üreticileri arasında en fazla sata 3 ve usb 3.0 çıkışlarına sahip anakart üreticisi asrock firması'dır.
  • intel skylake platromu için k olmayan intel işlemcilere oc yapılabilmesi için anakarta ekstra chip* koyup bildiğin k serisi gibi intel işlemcilere oc yapılabilmesini sağlayan firmadır. aynı durum supermicro anakartlarda da var anacak ulaşılabilirlik olarak asrock daha yakın. stabilite konusu tartışılsa da elimdeki xeon e3 1260l v5 işlemciyi stabil olarak 4.0ghz bandında kullanabiliyorum. sanırım su soğutma ile 4.5 ghz bandını görebilirim.

bu da farklı bir örnek
    http://images.anandtech.com/….1137783231.1463644343