şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: esat)
    (bkz: esad)
    (bkz: esed)
    (bkz: beşşar esad)
  • bildiğimiz esad/esat da işte, ecnebi ortamlarda ismi böyle yazılıyor, biliniyor. yok canım, kastım çağın canisi değil, cehenneme yakın olsun o ancak! lakin department q'nun gözü pek dedektifi de -karakter olarak adaşından çok öte de olsa- duyanı çağrışımlara düşüren bu adı taşıyor.

--- spoiler ---

kendisi carl morck'u biraz "normal" bir insana çevirebileceğini düşündüğüm yegâne insandı, dördüncü filmde* bunu başarmış olmasına çok sevindim. lakin beyaz ışığa kapılıp gidecek diye de yüreğim ağzıma geldi bir an. eğer öyle bir şey olsaydı ekrana uzanıp carl'ın suratına bir tokat patlatmayı isteyebilirdim! zira carl'ın "bana yaklaşan doğduğuna pişman oluyor, herkesi uzaklaştırıp yalnız takılayım ki zararım bir kendime olsun" düşüncesini çok iyi anlasam da "şöyle dostluk konusunda sağlam ve inatçı bir ekip arkadaşın var be adam, çık o içine attığın öfke karanlığından" deyip kızıyordum. neyse ki dostunu kaybetme korkusunu iliklerine kadar hissedince aklı epey başına geldi, finalde nispeten rahatlamış görünüyordu, hafiften gülümsedi bile, bu da bir şeydir.*

--- spoiler ---

fares fares canlandırıyor bu rolü. açıkçası adamda pek hoş bir tip yok, lakin karakteri gerçekten sağlam ve rolünün hakkını da çok iyi vermiş. bravo.