59 entry daha
  • hayranı olduğum assassin's creed serisinin 2017 tarihli oyunu.

bundan sonrası teoridir:

--- spoiler ---
    şimdi serinin her oyununu oynamış olan biri olarak, bilenler de bilir, oyunun oynanış dışında takip edilmesinin sebebi hikayesi. her oyunun oynanışı aşağı yukarı iyiydi ama sıkıntılar görevlerin içeriklerinde ve hikayenin insanları o kadar tatmin etmemesi, karakterlerin beğenilmemesiydi. mesela syndicate çok güzel oyun, ama karakterler biraz ortada kaldı tam ısınamadım -kız kardeş erkek kardeşten daha iyiydi ama kızı da olması gereken yere koyamamışlar gibi olmuş- hikayesi ise ortalamaydı. unity ise ana hikayede çok şey vaadedebilecekken tarihi ortamda ve serinin evreninde anlatılan bir aşk hikayesi olmuştu. black flag evrenden dışarı taşmıştı ama kendi iç hikayesi harikaydı. ama esas hikaye en son 3. oyunda oynandı, desmond hikayesi bittikten sonra esas hikayeye bir türlü tam dönemedik. ben bu oyunun esas hikayeye çokça gireceğini ve etkileyeceğini düşünüyorum. işin esaslı tarafında ise kendi iç hikayesinde de çok sağlam geldiği kanaatindeyim. sadece bir düzeni çökertme mısır'ın kontrolünü alma falan yok bence. ilk oyundaki gibi ters köşe var. daha önceki easter egg'lerden cleopatra'nın templar olduğunu biliyoruz, ceaser'ın assassin olan brütüs tarafından öldürüldüğünü. eğer işin içinde açıklar yaratmayacaklarsa buradan hareketle medjay arkadaşların cleopatra tarafından kullanılıp sonra da firavunlarına baş kaldırıp bortherhood'u kurmalarına giden bi hikaye olacak. cleopatra ve beraberindekiler de yüksek olasılık eskiden yaşayanların farkında olan ve gücü elde edip halkı kontrol etmeye çalışan bir ekip -eski templar-
    bizim elemanlar da bunu öğrenip ilk apple of eden'ın çalınmasındaki amacı öğrenip bu amaç uğruna kardeşliği kurup templar'la savaşmaya başlayacaklar. zira arkadaşlar ilk assassin olamazlar çünkü ilk assassin'lerin aslında adam and eve olarak biliniyor.

--- spoiler ---
325 entry daha
hesabın var mı? giriş yap