şükela:  tümü | bugün
  • assassin's creed odyssey'in ardından 2020'nin sonlarında çıkması beklenen serinin 11. oyunu . oyunun iskandinav yarımadasında geçmesi ve viking temalı olması bekleniyor. henüz traileri yayınlanmadı. sızıntılara göre kahramanımızın ismi jora olacakmış. oyun 845 yılında fransa'da başlayacakmış. hikaye boyunca kiev , londra , york ve paris gibi 4 büyük şehri de gezecekmişiz . anlaşılan oyunun sınırları öncekilere oranla çok daha büyük olacak . iskandinav mitolojisini içerdiğini de düşünürsek gemi savaşlarının olacağını ve odin , thor , loki hatta hela gibi iskandinav tanrılarını görmemizin kaçınılmaz olduğunu söylemek yanlış olmaz.

kaynak
  • yunan ve mısır'dan sonra iskandinav mitolojisine de dokunmaları güzel olmuş. darısı age of mythology definitive edition'a. çıktığında şuraya da ekleriz (ara: steam mitoloji)
  • assassin's creed serisi son 2 oyundur yönünü farklı bir noktaya çevirdi. bu isimden de vazgeçemedikler için assassin's creed ismini kullanmaktan çekinmiyorlar.

assassin's creed odyssey'i 35 saat oynayıp tamamen bitiremeden silen biri olarak başarılı bulmuştum oyunu. levent pekcan'ın bi sözü vardır ben oyunu eğlenmek için oynuyorum istemiyorum gizem çözmeyi vs. diye. bu seri bu lafa cuk oturuyor. git iki üç tane quest yap 2-3 tane düşman alanı temizle kafi. öyle derin anlamlar çıkarımlar vs. boş işler çünkü yapamıyorlar.
  • (bkz: vallaha mı)
  • heyecanla trailer’ını beklediğim oyun. acaba bugün yayınlanır mı?

edit: 30 nisan’da türkiye saati ile saat 18.00’da fragman geliyor.
    edit 2: muhtemelen türkçe altyazılı gelecek olan oyun. ubisoft türkiye hesabı açılmış.
  • vikingleri tanrılarla aynı sofrada görecek miyiz?
  • adının valhalla olacağı kesinleşti. ilk trailer yarın.
  • viking teması ac'nin dönüştüğü oyun şekli için oldukça ideal. adalar, gemi savaşları, yağmalar, bölge ele geçirmeler, loot peşinde koşmalar... her sene ulan aynı oyunu yapmışlar yine diyip 100 saat gömüyorum. yine öyle olacak muhtemelen. önden puan vereyim yine 78/100 (geçen sene merlinin kazanında odyssey'e aynı puanı vermiştim :)
  • son iki oyundaki gibi rpg oyunu mu, yoksa eski geleneksel bir assassin's creed oyunu mu olacağını merak ettiğim oyundur. zira bir rpg oyununa iskandinav teması çok yakışıyor, tıpkı kült rpg oyunu the elder scrolls v skyrim'in iskandinav esintisini hissetirmesi gibi.

edit: eivor hidden blade kullanacak. hidden blade assassin's creed'i assassin's creed yapan en temel ve sembolik araçtır. umarım assassin's creed odyssey'de leonidas'ın mızrağıyla yapamadığımızın aksine düşmanlarımıza hidden blade tek atabiliriz. yine de hepimizin gözü aydın.