şükela:  tümü | bugün
 • prison break'le ün yapan dominic purcell'in son filmidir.

  http://www.imdb.com/title/tt2368553/

  ayrıca nam-ı diğer "bailout: the age of greed "
 • ayrıca bir uwe boll filmi olarak ortalamanın üstünde (aslında ortalama bir film ama uwe boll standartlarına göre başyapıt sayılır) olmasıyla da gözleri yaşartmıştır. 6,5/10

  --- spoiler çıkabilir ---

  filmin ilk yarısı ağır ilerlemesine ve devamının aşırı derecede tahmin edilebilir olmasına rağmen sıkmadan izletti. belki de konu dikkate değer olduğu için öyle düşünüyorum. filmin sonundaki yine tahmin edilebilir twist de baharat niyetine olmuş.

  --- spoiler çıkabilir ---
 • sonuna doğru gittikçe saçmalamış olması gözardı edilebilirse sıkılmadan izlenebilecek bir drama-gerilim filmi.
 • ilk bir saatinde "ulan aksiyon diye oturduk, bildiğin gözyaşartıcı dram bu" diyebileceğiniz duygusallıkta ve ağırlıkta ilerlerken son kırk dakikasında çılgın atan bir filmdir.

  bir nevi bir kapitalizm eleştirisi barındırır.
 • izlenebilecek bir romantik, drama filmi. hafif john q mesajları ile amerikan sistemini eleştirmeye çalışılsa da yinede vasat kalmış bir senaryoya sahip.
 • 85 dk süren harika bir dram filmi. goldman sachs ve benzeri yatırım kazığı türevlerinden tutun da mortgage uzun dönem sikertmecesine kadar amerikada nasıl da kapitalist sistemin emek ve insan sömürüsü üzerine kurulu olduğunu anlatıyor. bu filmi izleyin ki 15-20 yıl sonra türkiyenin de bu durumda olacağı günlerde başınıza gelmemesi gereken şeyleri öğrenin.
 • --- spoiler ---

  jim, iyi bir işe ve eşe sahip olan new yorkludur. yaşanan ekonomik kriz sonrasında jim’in hayatında birçok kötü değişiklik meydana gelir. bunların arasında karısının evi terk etmesi de vardır. bir anda her şeyini kaybeden jim’in hayatını mahveden bu insanları tek tek cezalandırmasını anlatan bir hikaye ile karşı karşıyasınız.

  --- spoiler ---

  izlenebilecek en iyi borsa ve finans filmlerinden biridir.
 • antikapitalist temalı film. bence troçkist bir amerikalı çekmiş.
 • parayı yastık altında tutmak isteyenlerin başyapıtıdır.
 • dün gece izlediğim film. keyifli bir filmdi bence fakat belli bir andan sonra sapıttı.

  --- spoiler ---

  jim karısı ölene kadar gayet aklı başında idi. borçları öğrenen kanser hastası karısı intihar ettikten sonra; bu olaya neden olan herkesten intikam almak için yola çıkar.

  burada havada kalmış bir çok soru işareti mevcut.

  1- jim dolabından çıkardığı "property of u.s. army" yazılı sniper rifle'ı nereden buldu. ordu mensubu olsa bile kanunen böyle bir silahı evde bulundurmasına izin verilmez diye düşünüyorum.

  2. büyükbaş borsacıları öldürdükten sonra, kendi borsa danışmanını da öldürdü, buraya kadar herşey tamam, ancak plazadaki cama üşüşen borsa çalışanlarını öldürmesi bence saçmaydı. burada kontrolden çıktığını sadece öldürmek için öldürdüğünü düşünmeye başladım.

  3. finalde elinde sırf silah var diye vurulan borsacı ve mağdurmuş gibi kurtulan ana karakter de saçma. bunun balistiği var, parmak izi var. çat diye vurulan ve ölen adamı cinayetlerin sorumlusu atfedip; jim'in kurtulması da tüm swat ekibinin salaklığı.

  4. ayrıca sonunda jim'in söyledikleri onun artık iflah olmaz bir katil olduğunun göstergesi. yani bir amaç uğruna değil, zevk için öldürüyor.
  --- spoiler ---

  eyyorlamam bu kadar.