şükela:  tümü | bugün
 • karşıyaka*'nın yeni pivotu. tam ismi assem ahmed marei. 2 yıllık sözleşme imzalamış, 26 yaşında, 2.06 boyunda, mısırlı bir mücahit. adaşı asım pars ile pozisyonu ve ismi dışında pek bir benzerlik kuramasak da; hem tipi hem oyun tarzı ile ecnebi nba emekçilerinden joakim noah'a benzetebiliriz kendisini. hatta öyle bir benzetebiliriz ki, o kadar olur. savaşçı, mücadeleci; her daim ribaund olsun, pick 'n roll olsun, perde olsun bir şeyler kovalayan; uğraşıp didinen, hem ileri hem geri hızla koşarak erken pozisyon alan; pota altında itiş kakışı seven ve bu sayede iyi de pozisyon alan; karşıyaka taraftarıyla coşma potansiyeli gördüğüm bir basketbol tarzına sahip. potadan uzaklaştıkça yetenekleri sınırlansa da zaman zaman sürpriz dış şutlar da sokabilmekte, yine de yetenekleri doğrultusunda daha çok içeri devrilmeyi tercih etmektedir. pota altında rakibini elli kere itip kakma eğiliminde olsa da iyi ayak oyunlarına da sahiptir. benzetmelere doyamadığım bu entry'mde iyi ayak oyunları demişken kendisini kadim pivot oyunları üstadlarından kaspars kambala'ya da benzetmek isterdim ama gönlüm razı gelmedi bunu yaparak bu saçlı sakallı mücahit kardeşimiz ile tüyü bitmemiş albino abimizi aynı kefeye koymaya. nitekim elma ile armut da aynı kefeye konmaz. konmamalıdır. koyulacak olsa biz koyardık. biz karşıyakalıyız. *
 • bu adam fena yıldız olur benden söylemesi.
 • muazzam adam. süper ribaundçu, hücumda müthiş bitirici. umarım burnumuzun dibindeki bu cevheri gözden kaçırmayız. dünyanın en güzel takımı için konuşuyorum tabii ki.
 • önümüzdeki sene muhtemelen euroleague’de mücadele edecek takımlardan birinde izleyeceğimiz mısırlı pivot. şu an karşıyaka formasını terletiyor.

  old school basketbolu ve muazzam ribaund sezgisiyle dikkat çekmektedir.
 • an itibariyle tahincioğlu basketbol süper liginde 18.48 sayı ortalamasıyla 3. ve 10.16 ribaund ortalamasıyla 2.sıradadır
 • 2018-19 sezonunda basketbol süper ligi'nde 28 maçta ortalama 28,5 dakikada 17.4 sayı - 9.6 ribaund - 1.8 asist ortalamalarıyla normal sezonun en değerli oyuncusu olan basketbolcu... ama takımı pınar karşıyaka sezonu 11.sırada bitirerek playoff'a kalamadı.
 • 2020-21'de fransa'da metropolitans takımının formasını giyecek olan basketbolcu.
 • galatasaray’ımızın yeni ribaund canavarı.

  mısırlı pivot daha önce ligimizde 18/19 sezonunda pınar karşıyaka forması giyip 18s/10r gibi bir istatistik yapmıştı.