şükela:  tümü | bugün
  • şirketler için işe alım ve performans değerlendirme süreçlerinde değerlendirme sınavı geliştiren bir şirket. ofisleri levent migros yakınlarında bulunmaktaymış.. microsoft türkiye'nin stajyer seçim sürecinde uyguladığı testi de kendileri hazırlıyormuş.. muşmuş
  • iki kere hazırladıkları genel yetenek sınavına girdiğim şirket. bir tanesi kağıt üstünde, bir tanesi onlinedı. eğer online sınava girecekseniz size link veriyorlar ve sadece belli saatlerde ve tarihlerde geçerli oluyor. eğer bu tip bir online sınava girecek biri olur da bu başlığa bakarsa diye sınavın içeriği hakkında bilgi veriyorum (kağıt üstünde girecekseniz başvurduğunuz kurumun -iş başvurusu olur büyük ihtimalle- soruları bu şirkete hazırlattığını bilemezsiniz büyük ihtimalle, o yüzden online vurgusu yapıyorum):

40 soru 50 dakika veriyorlar. soruların bazıları gre'deki grafik yorumlama sorularına benziyordu. bazıları ales'teki mantık sorularına benziyordu. ama şunu söyleyebilirim, 50 dakikada sikseniz bitmez hazırladıkları 40 soru. genel olarak zor bir sınav. yetiştiremedim diye korkmayın ben şahsen yetiştiren görmedim (kağıt üstünde girdiğim sınavda şöyle bir göz atmıştım başkalarının cevap kağıdına).
  • hali hazırda yaptığım bir görüşmenin aşamalarından biri olarak tarafıma yapılmış değerlendirme uygulaması.

analiz uygulaması ve 2 adet rol oyunu şeklinde gerçekleşmiştir. haftasonu hangoverlı gidince pek verimli olamadım ama şirketle görüşürken ki gösterdiğim konsantrasyonu gösterseydim keşke dedirtendir , zira biraz da sallapati yapınca muhtemelen görüşmenin bu aşamasında takılmama sebep olmuş uygulamadır.

2. iş günü itibari ile henüz ses seda yok. bizim iş olmadıysa demek.