şükela:  tümü | bugün
  • ios 5 ile gelen özelliklerden yalnızca biri. ekran da bir tus beliriyor ve ona basınca bi pop up cıkıyor, tek merkezli dokunusla bir cok fonksiyonu halletmek kolay oluyor.

ed: tabi a.t.'yi acip kapatmak icin home tusuna 3 kere basmaya ayarlayinca zaten calişip calişmama konusunda bazen tereddüt yaratan home tusunu yerinden sokmek istiyor insan.
  • bence çoğu ios 5 yükleyicisi tarafından farkında olunmayan özellik. çok kullanışlı. herkeşlere tavsiye ederim. home tuşunu kullanmanıza gerek kalmıyor.

açmak için ayarlar- genel - erişebilirlik'ten ulaşabilirsiniz.
  • ing. götüme değir.
  • home tuşundan ve ona basmaktan nefret eden bünyem tarafından henüz dün telefonu kurcalarken bulunmuş özellik. indirdiğim bir programla gerek programlar arası geçişi gerekse programı kapatmayı home tuşuna basmadan hallediyordum zaten, geriye kalan ana ekrana dönmekti onu da bununla hallettim. ayrıca bu home tuşunu bu denli hassas yapıp, çabuk bozulmasına sebep olan zihniyetin...
  • home tuşu artık işlev görmüyorsa ve kalibrasyon da yemiyorsa hayat kurtarır.
  • bu zamana kadar nasil haberim olmadi denilen
  • yaklaşık bir yıldır mecburen kullandığım ios özelliği. o ekrandaki beyaz noktayı görmeye oldukça alıştım. ama renk olarak biraz daha şeffaf olsa hiç fena olmaz.
    öte yandan arada bir kafayı yiyor kendi kendine kayboluyor. ona henüz bir çözüm üretemedim.
  • iphone üreticilerinin resmen "bakın bu telefon bozulur yarın bir gün, biz tam beceremedik ama iyi yazılım yaparız" dercesine çıkarmış olduğu özellik.
  • ayrıntıları şurada anlatılmıştır: http://www.elmadoktoru.com/…ve-touch-home-tusu.html