• kimse bilmiyordur, başlığını ben açarım diyordum, sevindim.

yahu, motion capture değil bu, milyon dolarlık bir yapım hiç değil. sanıyorum sadece tek bir kişi tarafından kurgulanan, çizilen, renderlanan bir aşk projesi. yıllardır animasyon izlerim, fanfic izlerim, ama ben böyle bir akışkanlık, böyle bir sahne tasarımı, ışık kullanımı, ses dizaynı ve en önemlisi lore'a bu kadar sadık kalmak görmedim. gerçekten sevgiyle, aşkla yapılan işin hakkını insanlar da pektabii veriyor.

mükemmel, muazzam, spettacolare! love death & robots'ı çokça severek izledim, o insanlar onlarca kişilik stüydolarda milyonlarca dolar bütçeyle yaptılar o işleri. bu adam, tek başına sektöre meydan okuyor adeta. biri bu muzzam insan evladına açık çek versin; gw, duy sesimizi!

4. bölümü taptaze yayınlandı. bu ne aksiyon, bu ne tansiyon, bu ne muntazamlık yarebbi?! adı sanı olmayan generic space marine'ler izliyoruz ve 15 dakikada 4. izleyişimde hala aksiyon sekansının sonunda nefesimi tuttuğumu fark ediyorum. sinema bu, sanat bu, insanlık bu!
  • ulan yine alemden aleme sürükledi reis bizi.
    ağzım açık izliyorum her işini adamın.

warhammer 40k 'nın filmi, dizisi, oyunu herhangi bişeyi olsa da tüketsek dedirtti yine yeniden. bu abimiz kadar iyi yapamazlar ama olsun.

part5'in altındaki bi yorum durduk yere kahkaha attırmıştır:
    "if a fan can do this, imagine whan an air conditioner could do"
  • bunyesinde matt ward gibi bir dallamayi calistirabilen gw'un bu yapimda emegi gecen arkadaslarin kapisinda yatmasi, el pence divan olmasi gerekir.

siz terminator armor'lu gabriel angelos'a havada takla attirirken adamlar bize men of gold gosteriyor, c'tan shard gosteriyor ayiptir.
  • dünya tarihinin en iyi fanfiction ürünüdür, hatta dünya tarihinin en iyi 10 animasyonundan biri olabilir.

aksinin düşünen varsa, bütün bu işi sadece 1 insan evladının yaptığını unutmayın derim.
  • --- spoiler ---
    her zaman daha büyük bir balık vardır. korkusuz yenilmez marine'lerin ilk defa endişe ettiğini görüyoruz. ilk defa. konuşmayan, yüzü maskeyle kapalı bir karakterin korktuğunu hissettirmek yapımcının muazzamlığının bir kanıtı.
    --- spoiler ---

son bölümünün yayınlanmasıyla patreon'daki destekçi sayısı 20 dakikada 100 artmıştır. adam bütün bir fandom'ın en büyük umudu oldu.

herkesin hikayenin ne olduğuyla, orb'un ne olduğuyla ilkgili fikirleri var ama en ala lore'cu dahi sadece tahmin etmekle yetiniyor; orijinal bir hikaye çünkü.

--- spoiler ---
    benim bölümden favorim ise chaos'un etkilediği inquisitor'un düşünmeden ve kaçınmadan kafasının patlatılıp emin olmak için 3 defa vücuduna sıkılması oldu. you can never be too sure when it comes to taint of chaos*
    --- spoiler ---

son bir kaç saniye, yapımcının üstünde çalıştığı projelerden bir teaser idi. bu hikayenin burada sonuna geldik. cevapladığından daha fazla soru bıraktı ama harika bir yolculuk oldu.
  • son bölümüyle de göz doyuran kısa w40k serisi.

--- spoiler ---

ilk bölümün jeneriğinde, argosa ayaklanması sonrası kaçan liderlerin peşindeki belirsiz bir space marine bölüğünden bahsediliyor. son bölüme değin isyancıların hafif kruvazörüne yapılan bordalama operasyonunu izliyoruz.

lakin anladığım kadarıyla son bölümde isyancıların aslında koruduğunun bir küreden ibaret olduğu anlaşılıyor. küreyi bulan ilk taktik birliğinin beş üyesi bu artifact'i taşımaya hazırlanırlarken küreyle bağlantıdaki iblis(daemon) onları kürenin içine çekiyor. kürenin içinden warp'a ulaşan beşli, maalesef birbirleriyle olan psişik bağlantıları iblis tarafından koparılınca etrafa dağılıyorlar ve birliğin çavuşu kendisini bir xeno mezar gezegeninde buluyor.

daha sonra güvenceye alınan küre, engizisyon üyesince incelenirken iblis onu ele geçiriyor ve yanıbaşındaki space marine'lerce etkisiz hale getiriliyor.

kısacası öykü aman aman değil ama sunumu izlemeye değer!

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

orb 1: "whos here?" (refers to the priest here and only here)
    orb 2: "ı have failed, brother."
    orb 1: "we have all failed, these astartes defy our touch"
    orb 1: "we must return! "
    orb 1: "break..your...shield! "
    orb 2: "ımpossible we'll never survive! "
    orb 1:"you must take them!"
    --- spoiler ---
    yorumlardan bulabildiğim bu.
  • çok uzun yıllardır izlediğim en başarılı animasyonlardan. blizzard animasyonlarıyla yarışır seviyede, üstelik tek bir (1) adam tarafından yapılıyor.

birilerinin acilen bu adamı fonlaması lazım.
  • --- spoiler ---

infeste olan engizitörü dur falan demeden ağzına yüzüne çakıp devamında bolter çakan astartes en asil duyguların tercümanı olmuştur. öyle ağzından yüzünden ışık çıkartıp bağırır mısın sen al canım kardeşım al al al demiştir resmen. darısı aynı olayın erebus hıyarağasının başına gelmesine.
    --- spoiler ---
  • uzun soluklu, şöyle lord of the rings ayarında, 5-6 filmlik bir animasyon serisi warhammer evreni için değil gerekli, büyük bir zaruriyet. orgazm oldum seyrederken, şekilden şekle girdim.
hesabın var mı? giriş yap