şükela:  tümü | bugün
  • banka hesabıma göre söylüyorum; 1931,48 lira
  • 2042.35 tl olarak 15 kasım 2010'da banka hesabıma yatan maaştı.
  • türkiye'nin en batısında jandarma iseniz bu maaş şu sıralar, 2.200,12 tl'dir.
  • şu sıralar aklımı çelmekle meşgul para miktarı.
  • 3 ay maaş alamadıkları için, 2 ay daha almayıp askerlik görevi yapılmalı ve mesleğiniz neyse o konuda kendinizi geliştirip maaş konusunda kafanızın çelinmemesi gerekli. yoksa kısa dönemler gelir, gider siz daha bakarsınız. elinizde 2000lira parayla. bir de şırnak mırnak çıkarsa, o parayı poponuza sokarsınız.
  • hiçbir işi olmayan, elinden hiçbir iş gelmeyen, üniversite bitirmiş ama mesleği tutturamamış, ümitsiz erkek kitlesine günü kurtarma şansıdır. hatta gidip sözleşmeli subay sınavına girsinler kendilerini de kurtarsınlar (bkz: devlet işi)
  • edirne'de takım komutanlığı yapan bir piyade asteğmen 2231,34 tl aylık maaş almaktadır. (bkz: kendimden biliyorum)

düzeltme: 2303 tl oldu 1 ocak itibariyle
  • iç güvenlik tazminatı + operasyon tazminatı eklenince yaklaşık 1200 civarında artan maaştır.
  • kıbrıs'ta ada tazminatı ile beraber 2600 tl'dir piyadeler için. para için asteğmen olunur mu diye sorarsanız ben de derim ki mis gibi kısa dönem varken ne gerek var? piyade okulunda zaten maaş almıyorsunuz üç ay boyunca, üstelik yapılan eğitimler de cabası. ancak şu da var, ben o parayı çalışırken alamam, sivil hayata ekstradan uzak kalmak da koymaz bana diye düşüyorsanız seçebilirsiniz; zaten isteyerek gelenler bu sebeple geliyorlar.
  • yedek subay adaylarının güncel olarak merak ettiği maaş. bilgisi olan varsa mesajları bekliyorum.