şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlığının açılmamasına hayret verdiğim türk ordusunun meşhur yedek subayı astek kerim aka atom kerim.

  gelin biraz detaylandıralım,

  asteğmen kerim dönmez bursalıdır. atom mühendisliği bölümünü dereceyle bitirmiş fakat sivilde iş bulamamıştır. bundan dolayı kendisine gelen bozuk mikrodalga fırınları tamir etmektedir. vatani görev gereği 56. piyade alayına kara piyade asteğmen olarak atanmıştır. emrindeki 1 astsubay, genellikle 75 er ve erbaş ile üsteğmen levent'e tekmil verir. bölükteki askerler kendisini pek takmaz.

  en büyük hayali bütün rütbelilerin alaydan bir şekilde gidip, tüm askerlerin kendi emrine geçmesidir. en büyük korkusu ise üstlerinden azar yemek ve kendisine gelen sesi gür askerlerin tekmilidir. tahir yüzbaşı'dan çok korkar, rüyalarına kabus olarak tahir yüzbaşının postası olmak bile konu olmuştur. aslında astek kerim her şeyden korkabilecek kapasitededir.

  genellikle askeri durumları bilmediği için, sorularını astsubay ahmet başçavuş'a sorar. kendisi düşük rütbeli subay olduğu için subay nöbetlerini kendisine kitlerler, neredeyse her zaman kolunda nöbetçi subay pazubandıyla dolaşır. nizamiyeyi kontrol ettiğinde sürekli çavuş cemal'in lakaytlıklarına kızar.

  düşük eğitimli erlere lakaytlıklarından dolayı sürekli sinirlenir, ve manyak herifler* der. tipik manyak herifler deyişi ve astek kerim tiki

  en büyük aşkı albayın kızı suzinin fizik öğretmenidir. fizik üzerinden birbirlerine bağlı olan bu iki nerd tipli insan sürekli bir araya gelmeye çalışır.

  canını sıkan bir durum ise bölüğe gelen titizlik hastası peltek uzman çavuş yusuf'un astek kerim'e tertibi gibi davranması sadece laf üstünde komutanım demesidir.

  bölükteki garip ve sıkıntılı askerlerden korkar 1

  bombalarla arası pek iyi değildir.

  terliksi vedat ile ikili mücadeleleri rütbesi dolayısıyla kazanır.