şükela:  tümü | bugün
  • hatalı bir karar olur. olması gereken çift terminaldir, doğu otobüsleri için manak'a yeni terminal yapılsın, ama batı otobüsleri (istanbul izmir vs) iççin mamak anlamsız derecede saçma bir tercih olur. melih başkan'a iletin lütfen.

edit: başlığın başa kalması durumu..
  • i.melih gökçen'in ankara'ya yapacağı bir kötülük daha. yaw biz eryamanda oturuyoruz, zaten şuan bile yasaklandığı için otobüsler durmuyor, eryamandan geçip yarım saat gidip, geri dönmek için de en az bir okadar daha harcıyoruz boşu boşuna.
    şimdi adam gelmiş mamak'a taşıyacağız diyor, ankaraya gir 40 km git, sonra 40 km geri dön. oldu canım. istanbuldaki gibi bizim o taraflara bir durak mutlaka yapılmalı eğer mamak'a taşınırsa tabi.

aşti ankara'nın en güzel yerlerinden biri tabi, ne zaman rant için güme gidecek diye merak ediyordum. az kaldı...

ato’nun nisan ayı toplantısına katılan büyükşehir belediye başkanı melih gökçek, “aşti’yi mamak’a taşıyacağız. ulus’taki binaları yıkıp, ankara’nın en büyük meydanını yapacağız. bir tek atatürk heykeli kalacak” dedi.

http://sozcu.com.tr/…icinden/asti-tasiniyor-493404/
  • an itibariyle melih gökçek tarafından açıklanmış karardır. bugünkü aşti avm yapılacakmış. yeni aşti ise mamak çöplüğünün yanına taşınacakmış.

link

edit: beni niye eksiliyonuz la. ankara'yı bilmem, etmem. yazılanlardan anladığım kadarıyla mamak ankara'nın beylikdüzü'ymüş ve metro ulaşımı yokmuş. bu da haliyle aşti taksicilerinin işine yarayacak.

tepkiniz varsa geç olmadan melih başkan'a bildirin bence. ama küfretmeyin, dava açıyor. *

twitter
  • hem mantıklı hem mantıksız olan karar, aştiye şu an metro var, gece ( daha doğrusu 22den sonra) insanlar taksicilerin kucağına atılmış vaziyette olmasına rağmen merkezi olduğu için 20-30 lira bandında ulaşım sağlanabiliyor, şimdi keçiörendeki adam, sincandaki adam gece terminale ulaştığında sabah olmasını, ulaşımın açılmasını mı bekleyecek?

bunun dışında rezalet bi trafiği var aştinin, bunu dışarıya almak mantıklı. ama ulaşım olmadıktan sonra neye yarar.
  • mamak çok merkezi olmuş kardeş keşke etimesgut kızılcahamam falan düşünseydiniz.
    ulan avrupada her türlü toplu taşımayı belli noktalarda birleştirmeye çalışıyolar insanlara kolaylık olsun diye. bizde de nası kel alaka noktalara koysak da insanların burnundan getirsek diye özel bi çaba ve strateji söz konusu. yapacagınız işi...

artık çöp kamyonlarına otostop yaparak gideriz. aferin i.melih bravo.
  • yıllar önce aldığım bir duyuma göre doğu ve kuzeye gidecek otobüsler mamak tarafından batı ve güneye gidecek otobüsler de batı tarafından (tahminim etimesgut) kalkacak.
  • daha önce söylediğine göre ankara'da dört farklı bölgeye cep otogarları yapılacakmış. o şekilde ulaşım sağlanacak.

ben mantıklı bulmadım. şu düzen işliyor şu anda. tıkanacak olursa yeni bir sisteme geçersin. şu anda bu değişikliğin yegane sebebi aşti'nin arazisinin çok ama çok değerli bir alanda kalması olarak görüyorum.
  • nallıhan'a taşır diyordum, mamak yine iyi.