şükela:  tümü | bugün
 • devir saatindeki saçmalık yüzünden almaktan vazgeçtiğim araç.

  (komiklikler, şakalıklar)
 • gran turismo sport oyununda aşağıdaki açıklama ile yer alan otomobil.

  görsel

  üçüncü nesil vantage, 2. nesil modelin üretime son vermesinden 5 yıl sonra, 2005 yılında piyasaya sürüldü. vantage daha önce yüksek performanslı model olarak konumlandırılmıştı, ancak yeni model dizilimin alt uç modeli olarak yerleştirildi; aston martin için şaşırtıcı derecede düşük olan stratejik bir fiyat etiketi ile.

  3. nesil vantage bazen bu nedenle 'bebek aston' olarak anıldı, ancak hedeflenen rakibi şimdi porsche 911 idi. bu nedenle bu vantage, bir ön motor arkadan çekişli spor otomobilin sürüş performansını gerçekten takip etmek için geliştirildi. aston martin db7'den taşınan akan coupe gövdesinin temel yapısı, önceki yıl açıklanan aston martin db9'dan başlayan vh platformu adı verilen benzersiz bir bağlı alüminyum uzay çerçevesidir. 2. nesil vantage'dan neredeyse 400 kg daha hafif olan otomobil 1.570 kg ağırlığında.

  güç ünitesi, jaguar xk modeline dayanan doğal emişli bir v8'dir. gerçekte o kadar değiştirildi ki ortak tek şey bloğun şekli oldu ve 4.3 litreden 379 bhp üretti. kademeli iyileştirmeler gücü 2007'de 400 bhp'ye çıkardı ve 2008'de 420 bhp ile yer değiştirildi 4,7 litreye çıkarıldı. 2011 yılında 429 bhp'ye yükselmiştir.

  yüksek performanslı vantage s, motorun bu 429 bhp versiyonu ile çalışan otomobildir. 9 bhp sadece standart modelden daha güçlü olmakla kalmaz, damperler, yaylar ve burçlar daha serttir, genel spor sürüşü için daha hızlı bir direksiyon dişli oranı ile.

hesabın var mı? giriş yap