*

şükela:  tümü | bugün
 • istanbulun tepesine tüy misali dikilen yarraklardan biri daha. hergün göremek zorunda olduğum bu ikiz şerrefsizlik, yedi yıldızıyla göz kamaştıracakmış. ama içinde her dünya nimetinden olması planlanıyormuş, ünlülerimiz şimdien ordan bir daire kapabilmek için sıraya girmişlermiş.

  sebebi kendini sıradan insanlardan soyutlamak, ne kaddar zengin ve popüler olduğunu göstermekten ibaret bu konutlanma ve konuşlanmayı zihnim kabul etmiyor. her kafamı kaldırışımda tepeme kat çıkılıyormuş hissini veren bu beton yığını çirkinliği, neye dayanıp, kime sorarak, istanbul gibi bir kentin tepesine dikmekte olduklarını da anlayamıyorum. tek bildiğim bir iki seneye, tansu çiller, m.a. erbil gibi ünlülere işyerinin bahçesinden, camından nah çekebileceğizdir. fayt klab hissiyatında, fonda where is my mind çalarkene, devrildiklerinin hayali hoştur. içimde erimeyen yağ bırakmamaktadır.
 • sissiz, pussuz ve açık havalarda üst katlarından uludağ'ın göründüğünü şantiyede bulunanlar söylemektedir.

  http://www.astastowers.net/
 • dünyanın ilk lüks otel zinciri kempinski'nin istanbul şubesi. kendisi istanbul - esentepede bulunur, şu sıralar inşaatı halen devam etmekte. ocak 2007 gibi bitirilip hizmete geçecektir.
  ilk 5 katı alışveriş merkezi şeklinde hizmet verip, geri kalan katları ise 160 dairelik konut / işyeri şeklinde oluşacaktır. 27 katlı 2 kuleli yamuk bir yapıdır. toplamda 120.000 metrekarelik alana sahiptir. 1000 araçlık otoparkı, eğlence bölümü, fitness wellness merkezi gibi cartcurtlarda yanında cabası.

  http://www.kempinski-astoria.com/
 • "sizin için istanbul'un bağrına hançer sapladık" diyemediği için, "sizin için istanbul'un kalbine taht kurduk" sloganıyla piyasaya çıkmış "rezidans".

  rezidans. prezidanlara layık vallahi.
 • istanbul esentepe'de bulunan bir cephesi yatık iki binanın (ki bunlar residence bölümünü oluşturuyor) altında yer alan henüz açılmamış alışveriş merkezi.
  açılış 23 ocak 2008
 • maxi alisveris merkezlerinden kaliteli, ama profilo avm'den kalitesiz kucuk bir alisveris merkezi. metrocity, akmerkez, istinye park ile karsilastirmak mumkun degil. cevredeki ismerkezlerinde calisanlarin ogle yemegi icin profilo'dan daha yakin bir alternatif diyecegim ama food court diye birsey yok, cogu acilmamis 5-6 kafe olacak gibi.
 • duvarlari camdan yapilmis sinema salonlarinin(cinebonus) bulundugu avm. salonlarin icinden alisveris merkezinin ici gorunurken
  film gosterimi sirasinda özel bir sistemle kapanip, aralarda tekrar acılacakmis.
 • memleketim insanının sabah 8 de daha kargalar kahvaltısını yapmamışken sıcacık yataklarından kalkıp önünde uzun kuyruklar oluşturduğu 23.01.2008 tarihinde açılmış yeni alışveriş merkezi. parasını nereye harcayacağını bilemeyenlerin susuzluğunu giderecek yer.
  anladığım kadarıyla o para o kadar ağır gelmiş ki insanlara, yataklarında uyumalarına izin vermemiş, paranın ağırlığından sağdan sola dönemez olmuşlar ve imdatlarına astoria yetişmiş, kalkıp bir koşu gelmişler diyeceğim ama koşamazlar paralar ağır mı ağır.
  o kadar açız böyle merkezlere ki diğerleri yetmiyor. istanbul dev bir organizma gibi hepsini öğütüyor ve sıradaki diyor. gelsin yeni para harcama makinesi.

  edit: vinyl sayesinde öğrendim ki electroworld magazasi 50%'ye varan indirimle plazmalar satıyormuş, kuyruğun sebebi buymuş.