şükela:  tümü | bugün
  • oraj denilen vakadan, yıldırımdan, şimşekten korkma hatta masanın altını bırak yerin dibine girmek isteyecek kadar ürkme hadisesi.
  • 2000 ve 2001 modellerinin çok sorun çıkartmasından bezen, masraflara girişen opel astra sahiplerinin fobisi.
  • (bkz: brontofobi)
  • sahibi olduğum illet. masmavi gökyüzünde, kara kara bulutlar baş göstermeye başlayınca, başlıyor kâbusum. başlıyor cehennem otopsisi. gökgürültüsü değil sorun. şimşek ve yıldırım... yazları özellikle, o havalarda ortalıkta dolaşabilen insanlar kahraman gibi görmeye başladım.
  • bizzat sahip olduğumu düşündüğüm fobi. ama bende şöyle bir sorun var.

bildiğiniz bir tür hava delisiyim. hava olaylarını, bulutları, yıldırımları radarlardan takip eden bir tür manyağım. yani yaşadığım yerde ne zaman ne olacak biliyorum tabii ani değişimler olmadığı sürece. ben bu hava olaylarını izlemeye bayılıyorum abi. takip etmeye bayılıyorum. gelelim neden bunu buraya yazıyorum:

ben deli gibi korkuyorum lan hepsinden! ani gerçekleşen her şeyden korkuyorum. mesela yıldırım, gök gürültüsü beni zıplatıyor. buna rağmen yinede izlemek istiyorum camdan dışarıyı. korkmama rağmen izliyorum.

hortum'dan falan korkmuyorum tabii ki, onu daha çok seviyorum hatta.