aynı isimde "astral seyahat (film)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • varlığın vücuddan ayrılarak dolaşması durumu.
 • gumu$ kordon adi verilen bir tur kordon ile ruh ve beden arasinda bir bag vardir (bir nevi bebek ile ana arasindaki bag)
  bu bag sayesinde ruh bedenden kopmuyor ve astral seyahatine devam ediyor
  bu seyahat bilincli veyahut bilincsiz gercekle$mektedir (ruyalar bilincsiz olana ornektir)
  sinir mesafesi tanimayan,
  engel tanimayan bir seyahat $ekli ayni zamanda
 • ayrica (bkz: lucid dreaming)
 • astral seyahat sırasında rahatsız edilen kişi düşüyor hissiyle uyanır..düştüünü görür ama çarpma anında uyanır
 • dikkatli yapmak lazımdır... ara seviyelerdeki yaratıklar vücuda saldırabiliriler...
 • - mmm... sen çık, ben sana yetişirim... mutlaka...
 • "üçüncü göz" adlı kitapta
  tibetli rahiplerin bu yöntemi kullanarak uzaydaki
  varlıklar iletişime geçtiği yazıyor,
  ve bu yöntemle sınırların olmadığını ifade etmeye çalışıyorlardı
  (bkz: enteresan)
 • yaniniza erzak, giyecek vb. almak gerekmeyen, yükte hafif, histe agir bir seyahat.
 • yapabilmek için çook uzun bir süre uğraşılması gerekilen hadise, ilk evresi meditasyondur. yani ruhu tanıma ve rahatlatma sonra eğitilerek astral seyahat yapılabilir ama kolay bir evrim değildir. astral seyahat ulaşılabilecek en son noktalardandır, bedeni ruhtan ayırarak ruhun istediği yere gitmesidir. aslında herkez bir nevi bilinçsizce yapar, biryerden düşermişçesine hissine kapılarak uynamak bunun göstergesidir, ama uyku halinde olduğundan bilinçsiz olarak yaparız ve yaşadıklarımız bir nevi rüya gibi gelir
 • astral seyehatin, roketli seyehatten daha ucuza geleceğini akıl eden kimi "ilim" adamları nasa nın kapısına dayanıp "astral seyehatin sırlarını" verme teklifini getirmişlerdir. kafayı yastığa koyduğu gibi evrenin binlerce sırrına vakıf olan bu astral seyehatçilerin her türlü kozmik hadiseyi bilim ile at başı talkip etmeleri ise ayrı bir gerzekliktir.

  misal teleskopun icadından önceki dönemin astral seyehatçileri uranüs diye bir gezegenden haberdar değilken, 30 lu yıllarda marstaki kanallar doldurusuna gelen başka seyyahlar geceleri marslılarla temasa geçiyor, olmayan su kanallarında yüzüyorlardı (kurumus dere yataklarında değil). ne zaman ki mars yüzeyinden el etek çekildi gözler titan a döndü astral seyehatçiler bu sefer titan üzerinde medeniyetlerle konuşur anlaşır oldular.

  bu nevi düşük bütçeli tekliflere açık olan nasanın "astral seyehatçi"lerden istediği şey gayet basit bir deneyin başarısı idi. sizin de gayet rahat ev ortamında gerçekleştirebileceğiniz bu deney "ramthaya ulaştım" diye sağda solda atıp tutan arkadaşlarınızın denyoluğunu ya da guruluğunu ortaya çıkaracaktır. deney için gereken aparatlar gayet basit.
  bir kitap, bir pergel , bir de çukulata.

  seyehatçinin başlığını bilmediğine emin olduğunuz bir kitabı o odada yokken seyehatçinin odaya girdiği, ve yattığı sırada göremeyecegi bir rafa yerleştiriniz. seyehatçimizin tek yapması gereken şey mars a titan bile gitmeden bulunduğu odada tavana yükselip bu yüksek raftaki kitabın başlığını okuyup size bildirmesi. eğer iddialı seyehatçimiz kitabın başlığını doğru tekrarlayabilirse çukulatayı ağzına, atıp tutarsa pergeli götüne sokuyoruz.bu konu üzerinde yazılmış düzinelerce kitaba rağmen bu deneyden henüz kimsenin geçemediğini belirtmem gerekiyor

  (bkz: cevrede inanmayanlar olunca olmuyor fenomeni)
hesabın var mı? giriş yap