şükela:  tümü | bugün
 • muazzam bir sandbox uzay oyununa benzemekte. henüz early access için bile çıkış tarihi verilmemiş.

  2016 içerisinde early access çıktıktan sonra 1-2 yıl içerisinde tam versiyona geçmesi planlanıyormuş.

  buyrun fragmanı da burada.
 • aralık 2016'da steam, xbox one ve windows 10 store da çıkacağı söylenen, güzel low poly grafiklere sahip, ciddi anlamda craft imkanı veren, sandbox tarzı gezegen/evren keşfetmece oyunu. araç/bina üretimi/kullanımı ve multiplayer desteği ile önceki hayal kırıklıklarına (bkz: nms) çare olabilir, takipteyiz.

  https://www.youtube.com/watch?v=d6e-egqagq4

  bu da web sitesi;

  http://astroneer.space/

  edit: oyunda hepsinden biraz var; minecraft, colonization ya da planetbase, space engineers harmanı gibi.
 • 16 aralık 2016 tarihinde steam üzerinden erken erişime açılacak olan uzay temalı sandbox oyun. takipteyiz, umarım hayal kırıklığı olmaz.

  oyunda bir amaç arayanlar sandbox game terimine bakarak aydınlanabilir.
 • bugün itibariyle 32.50 liradan satışına başlanmış olan erken erişim oyunu. şu an için yorumlar olumlu görünüyor. yılbaşı indiriminde ufaktan bir indirim görürse yeme de yanında yat.
 • uzun bir süredir takip ettiğim bu oyun için bir süredir iyice sabırsızlanıyordum, hele de nms faciasından sonra bir umut oldu benim için. bi ümit kış indirimlerini bekledik fakat olmadı, olsun. dün steam üzerinden aldım oyunu.
  8 saat olmuş henüz, belki oyun üzerine konuşmak için biraz erken ama 8 saat boyunca başından kalkamadım, fakat şu an için oyunun sonuna geldim sanırım. yapacak daha fazla bir şey bulamıyorum. pre-alfa oyun olmasından dolayı sanırım bu durum biraz anlayışla karşılanabilir fakat bu açığı kapatmak için oyunun önünde biraz uzun bir yol var gibi görünüyor. spoiler tadı vermemek için çok ayrıntıya kaçmayacağım fakat araçlar, madenler, aletler ve modüller biraz daha çeşitlendirilse tadından yenmeyecek bir oyun olacak gibi. oyun geliştiricilerine de bu düşüncelerimi iletmeyi düşünüyorum, umarım dikkate alırlar.
  özet olarak güzel oyun, hoş oyun, space engineer's + minecraft tadı veriyor, craftinge biraz yüklenirlerse early access bitiminde çok tatlı bir kıvama gelebilir oyun, o yönüyle umut vadediyor.
  son olarak, içinden geçtiğimiz şu kötü günlerde biraz olsun kafa dağıtmak isteyen suserler olursa, co-op oynamak için yeşillendirebilirler.
 • resmen müptelası olduğum oyun. bıraksalar saatlerce o gezegen senin bu gezegen benim dolaşmaya çıkacağım. çok beğendim ya.
 • survival, resource management, crafting ve exploration öğelerini içinde barındıran, muhteşem soundtracklere sahip olan, early access sandbox space simulation oyunu. low poly olması ayrı tatlı.

  development ekibi* yaldır yaldır çalışıyor, roadmap 'leri de belli. şu an için sandbox keyfini çıkarabilirsiniz ancak oynama motivasyonu yaratmaları şart. bir süre sonra kral olup pratik olarak ölümsüz olabiliyorsunuz. keşfet keşfet nereye kadar.

  geleceği çok parlak bir oyun. siz de 30 tl 'ye steam den satın alıp bir indie geliştiriciye destek olabilirsiniz. indie geliştiriciler aç. indie geliştiriciler yalnız.
 • hayatımda oynadığım en sorunlu alpha oyun.

  bir sürü oyuna alpha, beta test aşamalarından girdim bugüne kadar ama bu kadar fecisini görmedim. bu oyunun komple en baştan falan yazılması gerekebilir.

  buna şimdiden para vermeyin zira daha çok optimizasyon işi var hatta asla stable olamaması bile mümkün bence.
 • geliştiricilerinin aşırı tembel olduğu bir uzay oyunu.
 • bugün 196. güncellemesiyle ekran çözünürlüğünü değiştirdikten sonra, ilk başta donan daha sonra görüntünün gitmesiyle ilk defa ciddi anlamda hata aldığım oyun oldu. forumlarına girip sorunu belirttim ama başka bir şey diyeceğim.

  ekiplerinden bir arkadaşlarını 27 mart'ta kaybetmişler. adı paul pepera imiş. yaptığı işlere baktım. çizimleri ve hayal gücü muazzam. tanımasam da bi üzüldüm yalan değil.