şükela:  tümü | bugün
  • duyunca bayağı şok olduğum maaş miktarıdır. tamam bilimle uğraşıyorsun, statün fazla, dünya dışına çıkıyorsun falanda ayıp bu maaşta. astronotsun lan sen hepi topu 20-30 tane ancak var nasa'da. 5 bin 300 dolar nedir? sen dünyaca ünlü bir ünide mühendislik oku ve dereceyle bitir üstüne 1000 saat f16 pilotluğu yap üstüne başvur seçil ve eğitim al eğitim başarılı olursa bi ihtimalle astronot ol. bunca çabanın karşılığı 5300 dolarla mı işe başlamaktır? insan 40-50 bin alırlar diye bekliyor.

kaynak: nasa
  • dünyada da 6 katını kazanırlar.

iyi para...

senelerce bu espri için bekledim, dalga geçeni sikerim, keh keh.
  • o mesleği maaşsız yapmak isteyecek yarım milyar insan var dünyada. şaşalı maaşlara gerek yok.
  • yıllık kazançları 65.000 dolar ile 100.000 dolar arası. yalnızca 3 ay ya da biraz daha fazla bir süre uluslararası uzay istasyonunda kalıyorlar ama nasa'da ofisteki işleri de kolay değil tabi.

https://www.nasa.gov/…nformation/astronaut_faq.html
  • alışmışsınız tabi bu ülkede bi sik yapmayıp abartı maaş alanlara *

adam uzaya çıkıyor, düşük miktarda da olsa radyasyona maruz kalıyor (ki dünyaya dönen her astronot artmış bir kanser riskiyle dönüyor), oksijensiz, buz gibi uzaya çıkıp iss'i tamir ediyor. aldığı maaş "bize göre" komik geliyor. çünkü niye? *
  • eğer türk astronot ise federasyondan marsa başarılı bir sefer yapılması karşılığında 500 bin euro prim talep eder.

(bkz: milli takım prim olayı)
    (bkz: maddi manevi laylaylaylaylaaaaay oooooo türkiye)
  • mars'a gidebilseler daha fazla kazanırlar gibi gelen hadise.
  • onlar yerinde olmak isteyen milyonları, belki de milyarları göz önünde bulundurursak çok da şey edilmemesi gereken konudur. eğer doğruysa tabi.
  • harcırahları hesaplamayan ekşicileri yanıltan maaştır.
    (bkz: yol harcırahı)
  • artı yol ve yemek. ssk var mı onu sormak lazım. zaten parayı da harcayacak yer yok ki. dur hanıma biraz taş toprak götüreyim desen bedava. gelirken kestane şekeri al, yok efendim izmit pişmaniyesi almadan gelme. yok ki öyle bir durum. maaşı olduğu gibi cebe indiriyorsun.