şükela:  tümü | bugün soru sor
  • asla ve asla alışveriş yapılmaması gereken dolandırıcı site. batuhan kahraman ismi ile sahte bir hesapları var. (muhtemelen sürekli değiştiriyorlar ismi) bilişim suçlarına göre yaptıkları hapislik bir suç. bir arkadaşım az önce para yatırma gafletinde bulunmuş, yarın şikayetini yapacak siber suçlara, büyük ihtimal bir şey çıkmaz ama yine de kullanacak olanın aklında bulunsun aman ha.
  • burayı okusam yetermis, ama maalesef tuzaga dustuk. ne yapmak lazım yardım rica ediyorum
  • alışveriş yapmadan önce araştırmakta fayda var. şikayet

kısa araştırma sonucu sitelerindeki telefon ve diğer bilgilerle şu sitelere ulaştım, şu an bilgiler değişmiş olarak gözüküyor ama google indexlerinde böyle kalmış.
    -astropayresmikartsatis.com
    -astropayresmibayi.com
    -paykasakartbayi.com
    ve benzer sitelere dikkat edin.

@delirahmetli: bankanı ara dolandırıldığını söyle, eğer karşı tarafta aynı bankaysa ve para halen hesaptaysa paraya bloke konulabilir. o arada savcılığa gidilip dilekçe doldurulabilir ama parayı kendi rızanla gönderdiğin için takipsizlik kararı çıkabilir. banka ise biz karışamayız diyebilir yüksek ihtimalle.

ne olursa olsun şansınızı deneyin, araştırmalarım sonucu aynı site tarafından daha önceki tarihlerde dolandırılan kişileri gördüm. bunlar halen bu şekilde devam edebiliyorsa sıkıntı büyük ve çok dikkat etmek gerek.
    site değiştirip 301 yönlendirmesi yaparakta dolandırıcılığa devam edebilirler veya yeni site açabilirler, sonuçta hosting-alan adı 100 lira ve wordpress ücretsiz başka bir maliyetleri yok.
    adres çubuğu yeşil olan site güvenli diye bir kural yok. let’s encrypt tarafından ücretsiz ssl sağlanıyor.

umarım yakalanır, yağlı kazık cezası alırlar.
  • bankaya havale islem olsa bile mal ürün alamadım diye soyleyin banka size para vermediginde haksız zenginleşme üzerinden dolandırıcıya işlem yapılır

abim banka sana bizlik durum yok diyecek inanma banka yapılan isleme karismasa bile dolandırıcılık olayı sen tek para gondermemissindir