şükela:  tümü | bugün
 • travis scott adlı rap sanatçısının çıkacak olan 3. studio albümü. net bir tarihi olmamakla beraber, butterfly effect parçası bu albümün single'ı olarak çıkmıştır.

  şu sıralar bir tarihe ve efsaneye tanıklık ediyoruz. travis öyle bir enerjiye sahip ki şuan, öyle hevesle parçalar yapıp konserler veriyor ki.. özellikle canlı performansları gerçekten inanılmaz bir atmosfere ve enerjiye sahip.

  travis şuan 2009-2012 arası wiz khalifa enerjisinde. hatırlarsanız ki wiz bu yıllar arasında 4 mixtape ve 4 studio albümü yapmıştı. zirve zamanlarıydı. bir kaç ay önce bir konserinde wiz ile sahne aldılar ve konserde wiz'in kush and orange juice mixtape'i için "change my motherfuckin life" ifedesini kullanmıştı. aynı zamanda bu mixtape deki mezmorized parçası için de.

  albümü merakla bekliyoruz fakat arkasında rodeo ve birds in the trap sing mcknight gibi iki efsane albüm olduğu için beklenti ister istemez çok tepe noktalarda..

  edit: dün paylaştığı efsane tanıtım videosu ile albümün 3 ağustos günü çıkacağını duyurdu. stream konusunda scorpion'a kafa tutabilir mi bilmiyorum ama öyle uzun zamandır konuşulup öyle çok hype landı ki bu albüm insan gerçekten meraktan çıldırıyor.
 • yarın çıkacak olan travi$ scott albümü. uzun zamandır bekliyorduk, gün 3 ağustos günüdür arkadaşlar. umarım astroworld turu yapıp türkiye’ye gelir, yoksa biz en yakın ülkeye gidip orada dinlemek zorunda kalacağız.
  edit:yarın demişim heyecandan. 3 ağustos’ta çıkacak.
 • 10 dakika önce çıkmıştır. albümün içinden bildiriyorum, ef sa ne. gerçekten beklediğimize değecek gibi. şu an 4 şarkı dinleyebildim, en iyisi stargazing şimdilik. gelişme olursa editlerim.
  edit: (bkz: #79855039)
 • şimdiye kadar tamamını dinlediğim tek travis scott albümü. parçalar genel olarak güzel en çok hoşuma giden %5 tint oldu.
 • şu an albümün yarısındayım ve tek yüzeysel yorumum var o da travis scott artık kız rapçisi olmuş. nerde days before rodeo, nerde rodeo, nerde birds in the trap sign mcknight. huncho jack bile daha iyiydi.

  ha kötü olmamış ama beklentim çok daha büyüktü.
 • canımız travis scott'ımızın bugün yayımlanan albümü. bu yıl albüm çıkaran neredeyse bütün "haute classe" hip-hopçular, asla unutulmayacak parçalar sundular bize. bu albüm de epey taş gibi duruyor, sağlam kafayla dinleyip editleyeceğim...
 • stop trying to be god parçasında feat olarak cudi'nin ismini görünce bayağı hypelanmıştım. şarkı klasik bir cudi hummingiyle başladı ve kaptırdım kendimi şarkıya ama en azından bir verseu olur diye düşünüyordum. yine de dinlediğim beş parça arasında en iyisiydi.

  sicko mode şarkısındaki beat change de deli havaya soktu not olarak ekleyelim.

  edit: hemen sonrasında tame impala'nın produce ettiği, travis scott'a pharell ve the weeknd'ın eşlik ettiği skeletons'u dinledim. i feel blessed.*

  bir de skeletons flowu ve 5% tint outrosundaki kanye vibeını bir tek ben hissetmiş olamam.
 • albumdeki skeletons parcasinin produktorlugu tame impala‘ya ait. oyle bir level atlatan, oyle efsane bir album, gerisini siz dusunun.
 • sicko mode adında ruh hastası bir parçayı barındıran albüm. uzun süredir dinlediğim en acayip parça buydu aq harika.
 • uzun süredir beklediğim bir travis scott albümü, o yüzden albüm hakkında uzun bir entry yazacağım.

  (bkz: travis scott)'ın 4. stüdyo albümü, albüm'ün adı 2015 yılı zamanlarında belirleniyor, rodeo albümü sonrasında, (bkz: birds in the trap sing mcknight) sürpiz bir şekilde ortaya çıkmasından sonra astroworld albümü, rodeo sonrasında travis yeni birşeyler denemek istediği için ileri bir tarihe taşınıyor.albüm houston texas'a adanıyor, albümün adı houston texas'da bulunan travis'in çocukluğunun geçtiği dönemde var olan astroworld eğlence merkezinden geliyor, eğlence merkizinin yıkıldığı dönemde travis'in müzikle uğraşmaya başladığı döneme denk geliyor, astroworld bu yüzden travis scott için önemli bir yer taşıyor.

  albüm 17 şarkıdan oluşuyor, ama 2016 yılından beri kaydedilmiş ve astroworld albümünde bulunmayan birçok şarkı bulunuyor.albümde anlatılanlar ve ana teması olarak, travis'in yaşamı ve 2017 yılından beri ilişki yaşadığı (bkz: kylie jenner)'la ilgili göndermeler bulunuyor.

  albümde birçok başarılı sanatçı yer alıyor, albümde eşlik eden bir çok sanatçı çok başarılı bir iş gerçekleştirmiş durumda.

  kendi fikrime gelecek olursak,rodeo albümü ve owl pharaoh albümleri sonrasında travis'in çıkarmış olduğu en başarılı albüm.favori parçalarım carousel,wake up,stop trying to be god, can't say,5% tint.

  albüm 2018 yazında çıkan en iyi albümlerinden biri, albümün bu derece kalite olmasında katkısı olan insanda sanırım (bkz: mike dean) dir.

  albümde yer almayan ama kaydedilmiş parçalarla ilgilide, yine albümün yayınladığı gün (bkz: beats 1)'de ki radyo programında travis 3 parçasını daha paylaştı.

  geriye kalan parçalarda sanırım yine rodeo döneminde ki gibi "days before rodeo" albümü gibi internet'de zamanla yer alacaktır.