şükela:  tümü | bugün
 • askerde çoğu subay ve hatta paşalarda görülen tatlı tevazunun aksine, bazı astsubayların kendini çok mühim bir adammış gibi görmesinin ve askerlere ıstırap olmasının altında yatan sebeptir. bu kadar kendini beğenmişlik ve stres neden kaynaklanıyor anlamış değilim sözlük.
  subaylara karşı kıskançlık mı? yoksa üstlerinden yediği fırçaların askerler üzerine yansıması mı bilinmez. (bkz: güneş çarığı, çarık ayağı sıkar)
  bu konunun muadilleri toplumun bir çok kesiminde mevcut, ancak ordu içinde bu durum daha çok göze çarpıyor.
 • son 50 yılda 3 darbe, 2 muhtıra ve sayısız balans ayarı yapan paşalar, subaylar ve ''tatlı tevazu''.

  kafan güzelmiş, güle güle kullan.

  not : ihtilal dönemlerinde cezaevlerinde yaşananları, asılanları, ''asmayalım da besleyelim mi ?'' mevzuularına hiç girmiyorum.
 • general vs dinlemeyen egodur.
 • egolu olmak astsubay olmakla değil karakter ile alakalıdır. ayrıca ordudaki egolu kesim astsubaylar değil varsa subaylardır. 1 sene askerlik yapıp gelmiş yazar tecrübesiyle konuşmayın. askerlik çok farklı bir şeydir öyle erlerin kolay kolay anlayabileceği bir şey değildir

  nerede görev yaptığına da bağlıdır egoist olan astsubay senin gibi götünü yayıp entry sıcmak yerine doğuda özel kuvvet adı altında savaştiysa tabii ki de sana yukardan bakar. ama gayet olağan bir yerde çalışan bir subayin astsubayin egoist olması askerliğinden değil karakterindendir. aynı egoyu plazada ofiste çalışırken de sergiler.

  amina koyayim nasıl tespitler bunlar sen ne gördün de astsubaylara egoist deyip genelliyorsun. egoisti olan illa vardır ama tutupta böyle başlık açmak çok saçma.

  edit: imla