şükela:  tümü | bugün
  • evet yanlış okumadınız! bir astsubayın tertemiz maaşı 8500 lira. hani doktorun 6500 veya öğretmenin 4500 lira aldığı yerde en fazla lise mezunu olan bir astsubay 8500 lira maaş alıyor.

şimdi senin güvenliğin için doğuda görev yapıyor diye başlamayın. adam ankara’da oturan 40 yaşında tombiş göbekli bir astsubay.

edit1: adam mamak muhabere okulunda bir astsubay dostum! sınır ötesi harekatta çatışmaya girmiyor. 8:30-17:30 mesai tamamlayıp evine dönen, hepimiz gibi bir çalışan. hayır doktor da kelle koltukta çalışıyor, doğudaki öğretmen de ya da herhangi bir memur da. neden asker olunca farklı gözle bakılıyor?

edit2: buraya 3 kez doğu görevi yapmıştır diye yazan arkadaşlara sesleniyorum. 15 yıldır benim komşum oluyor bir tanesi ve 21. yılını çalışıyor.

son edit: lütfen neden bu kadar küfür ediyorsunuz? hiç yakışmıyor hiç? ana avrat söven askerlere selam olsun. en az 150 küfür geldi
  • kadınlar astsubay oluyor mu merak ettim şimdi
  • tanıdığım ne kadar astsubay(diğer askerlerde dahil ) varsa işinden birşekilde ayrılmak istiyor. 30 yaşında olan 40 yaşında gibi görünüyor stresten. gerçekten gecesi gündüzü haftasonu haftaiçi yıllık izin vb. kavramı olmayan bir iş askerlik. ankarada oturan astsubay acaba kaç sene ankarada kalabilir incele bakalım yakında onunda doğu görevi başlar.

bahsedilen rakam kıdemli için doğu maaşı olması lazım kaynakla çürüten olmazsa beni. ankarada çıkılmıyordur o rakama ama çıkılıyorsada helal olsun. çok geç ve zor değil hızlıca geçebilirsiniz astsubaylık mesleğine(doktorlar öğretmenlerde geçebilir hatta subaylığa da geçebilirler)
  • astsubayın 8500 alması garip değil öğretmenin, polisin 4000-4500 lira alması garip. maksat hep birlikte insanların emeğinin değerini yükseltmek olmalı.
  • astsubay, uzman çavuş... türkiye standartlarında çok iyi sayılabilecek maaşlar alırlar. ama hiç biri halinden memnun kalmaz. o kadar parayı kazanıp yiyemedikten sonra ne olacak sanki?
  • astsubay maaşlarını kıskanmak yerine diğerleri neden daha az kazanıyor diye sormak gerektirendir.

kazansınlar, orduya hizmet ediyorlar... ama diğer meslek grupları keriz mi? onlar hak etmiyor mu?

öğretmenler, tüm memurlar, doktorlar bundan daha fazlasını hak ediyorlar.
  • ülkemizin güvenliğinden, sağlığından, eğitiminden sorumlu askeri, polisi, doktoru, hemşiresi, öğretmeni hepsine helali hoş olsun. zoruna gidenin de borusuna gitsin. umarım sosyal imkanları da iyileştirilir.
  • yedek subay bile 6 bin küsür alıyor. bu nasıl oluyor?
  • alsın efendim alsın, helali hoş olsun.
    (bkz: size ne, bana ne)
  • madem maaşı o kadar beğendin seni de bekleriz aramıza. sende olabiliyorsan ol ve mesleği yıllarca yapıp o tombiş gibi olabilmek kolay mı gör bakalım.