• kadınlar astsubay oluyor mu merak ettim şimdi
  • tanıdığım ne kadar astsubay(diğer askerlerde dahil ) varsa işinden birşekilde ayrılmak istiyor. 30 yaşında olan 40 yaşında gibi görünüyor stresten. gerçekten gecesi gündüzü haftasonu haftaiçi yıllık izin vb. kavramı olmayan bir iş askerlik. ankarada oturan astsubay acaba kaç sene ankarada kalabilir incele bakalım yakında onunda doğu görevi başlar.

bahsedilen rakam kıdemli için doğu maaşı olması lazım kaynakla çürüten olmazsa beni. ankarada çıkılmıyordur o rakama ama çıkılıyorsada helal olsun. çok geç ve zor değil hızlıca geçebilirsiniz astsubaylık mesleğine(doktorlar öğretmenlerde geçebilir hatta subaylığa da geçebilirler)
  • astsubay, uzman çavuş... türkiye standartlarında çok iyi sayılabilecek maaşlar alırlar. ama hiç biri halinden memnun kalmaz. o kadar parayı kazanıp yiyemedikten sonra ne olacak sanki?
  • ülkemizin güvenliğinden, sağlığından, eğitiminden sorumlu askeri, polisi, doktoru, hemşiresi, öğretmeni hepsine helali hoş olsun. zoruna gidenin de borusuna gitsin. umarım sosyal imkanları da iyileştirilir.
  • yedek subay bile 6 bin küsür alıyor. bu nasıl oluyor?
  • alsın efendim alsın, helali hoş olsun.
    (bkz: size ne, bana ne)
  • madem maaşı o kadar beğendin seni de bekleriz aramıza. sende olabiliyorsan ol ve mesleği yıllarca yapıp o tombiş gibi olabilmek kolay mı gör bakalım.
  • 40 yaşında tombiş astsubay dediğin adamın meslek hayatı 20 yıl. bunun yarısından fazlası belki doğuda geçmiştir. görev yaptığı yerleri görse 2 gün duramayacak adamlar gelmiş maaş eleştiriyor.

not : bir astsubay

zorunlu düdüt : 13 senedir silahlı kuvvetlere hizmet et, bunun 6 senesi komando birlikleri ve ırak’ta geçsin, sayısız çatışma yaşa ama pembe götlü ekşiciler senin aldığın maaştan dolayı linç etsin. ki alınan maaşta başlığı açan arkadaşın dediği kadar da değil. ulan madem çok alıyoruz buyurun siz de başvurun elinizden alan yok.
  • askerde stresten ağlayan 10 yıllık astsubay gördüm.

burdaki cahiller askerliği bir tüfek bir yelekten ibaret sanıyor herhalde.

askerde sadece piyade yok arkadaşlar.
  • burada bahsedilen 30 yıl meslekte olup kidemin sonuna gelmiş astsubaylar için geçerlidir. bu entry yazan arkadaşa şunu sormak lazım suriyeye, libyaya gitmek istiyorsa 8500 tl maaşla buyursun gitsin. şu anda ankara'da çalışması onun geçmişte nerede gorev yaptığını ya da her an bir acil durumda savaş alanlarına gönderilmesi ihtimalini değiştirmez.
696 entry daha
hesabın var mı? giriş yap