şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • new york pace üniversitesi oyunculuk bölümünü kazanan dünya çapında 15 kız öğrenciden biri olduğunu söyleyen, eğitim masrafları için twitter’da destek kampanyası başlatan öğrenci.

ekleme: benden sonra açılan bir başlık daha çok tutulmuş. bu başlıkta da konu ile ilgili bilgiler var: (bkz: pace university oyunculuk kazanan türk kızı)

ekleme: diğer başlık benim başlığa taşınmış düzenlemesi.

tweet'i
    hesap linki
  • twitterda rastladığım hanım kızımız. seçilen 30 öğrenci arasındaki tek yabancı ve bursun yalnız 1/3'ü karşılanıyormuş.
    video
    bağış için
  • acımasız olmak istemem ama;

ekonomisi rezalet bir ülkeden abd'ye gitmeye çalışıyorsan zengin olacaksın o kadar.
  • (bkz: buket'i amerika'ya yolluyoruz) zamanında linç yemiş böyle bir kampanya var. ama siz bilirsiniz yine de
  • araba almak için dilenmekle, istanbul'un en iyi liselerinden birinde okuyan ve seçmelerde belli bir başarı kazanmış bir insana destek olmak arasında nasıl bir bağ kurduğunuzu anlayamıyorum. böyle insanlar güzel yerlere gelmeli, gelebilmeli... umarım aradığı desteği bulabilir.
    edit: yazarın bunu yazma sebebi buket'i amerika'ya yolluyoruz kampanyasıyla dalga geçilmesiymiş, yanlış anlamışım.
  • böyle bir konu hakkında dahi ne kadar boş beleş yorum yapılabiliri gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim güzel ülkemin döl israfı vatandaşları. 17 yaşındaki şu güzelim genç kız kadar düzgün konuşamayıp, yine de ısrarla bir şeylere bok atma çabanıza ve çürümüş kalplerinize ne desem bilemedim.

biri de çıkıp demiş "yaaav ben de okudum oralarda, ne var"
    21. yy'da adamlar proje yapmışlar, bağış falan toplanıyo. canı isteyen, gönlünden kopan bağış yapıyor.

ülkemdeki her bir genç kızın başarısıyla gurur duyuyorum. utanılacak hiçbir şey yok. aynı toprakları, aynı kaderi paylaştığımız birinin hayallerini dinlemeye, yardım çağrısını bile ego sahnesine çevirmeyi başaracak hale geldiğimiz için utanıyorum ben. yazıklar olsun valla.

edit: ya o kadar ilginç insanlarsınız ki, sahiden sizin gibi düşünmeyen birine küfür ederek orgazm falan olma hakkına sahip olduğunuzu sanıyorsunuz. küçük bi ortadoğu simülasyonu... güç göstergelelerini sikiş sokuşlu küfürlerin arkasına saklayıp erken boşalan travmatik, sorunlu varlıklar ordusu... umarım bu kızcağız gerekirse dolandırıcılık yaparak bu ülkeden defolup gitmeyi başarır. zira seneler sonra sizden kalan çürük toprak ve tezek kokularınız arasında yaşayacak yer kalmayacak :/
  • kendisi son derece başarılı bir hanım kızımız herhalde. tebrik ederim. umarım gider istediği yere.

buraya kadar tanımdı, tırıydı, vırıydı.

şimdi esasa gelelim. bu tip videoları izlerlerken yerin dibine geçen sessiz binlerden biri olarak söylüyorum. yapmayın böyle şeyler lütfen. ortalık gerekli gereksiz yüzlerce başarı hikayesi kaynıyor. çoğu pek çok kişi için herhangi bir anlam ifade etmiyor. dolayısıyla bir bağ kurmak zorlaşıyor. nihayetinde kimse böyle postmodern dilencilik zırvalarına maruz kalmak zorunda değil. kazanıp kazanmayacağı belli olmayan eleme için new york'a gidip oldukça külfetli masraflara katlanabilen biri burs bulmak için de daha asil yollar arayabilir. sıkıldım. bitti.
  • ülkenin halini ortaya koyan kızdır.

kesinlikle başarısını küçümsemiyorum fakat ülkeyi oyuncular değil bilim adamları kurtaracak.

yıllardır televizyonlarda bilgili insan olarak oyuncuları şarkıcıları örnek aldınız ülkenin hali ortada.

birazcık bilime ve bilim adamlarına destek verirseniz belki bir şeyleri değiştirebilirsiniz.
  • cok samimiyetle dile getirilmis safdilce bir istek ama sizi harcarlar matmazel. bu naiflik ve safdillikle o sinifinizdaki 29 amerikan da harcar sizi. cunku insanlar part time job’da haftasonu dahil birkac shift’te gece gunduz calisip okul parasi biriktiriyor.
    surumden kazanirim gonlunuzden ne koparsa dusuncesi kotu ve bencil insan dusuncesi. uzgunum gercekler acid/tir