274 entry daha
  • umursamadığım birisi tıpkı başka örnekler vererek duygu sömürüsü yapan diğer sözlük yazarları gibi
  • ülkedeki dolandırıcıların kafasındaki ampulu yakmış kızdır. bizim millet yine olaya duygusal yaklaştığı için gerçeği göremiyor. kızın sosyal durumuna ve gittiği okulun şartlarına bakarsanız, yaptığınız bağışlar, kızın hayatını değiştirmeyecek. yani bu kıza bağış yapmak dilenciliğe prim vermekten başka bir şey değil. .
  • ekşi sözlükte başlığını açıp destek olmak isteyen bir yazara eksideki yazılanları silin demiş hanım kızımız. eleştiriye veya doğruları duymaya çok da tahammülü yok anlaşılan.

biz lisedeyken dışarda yemek yiyince mutlu olurduk. hanımkizimiz ınstagram hesabından bulunduğu üzere bütün avrupayi amerikayi liseyi bitirmeden gezmiş :) bütün amerikayi mülakatlar için turlamış. bana kalırsa ailesinin durumu 120 bin lirayi ödeyecek kadar uygun ama evlerinden birisini satmak istemiyor olabilirler :)

turkiyenin en güzide okulları içler acısı durumdayken bunu görmezden gelip popülarite icin bu hanimkizimiza yardim eden siyasiler ve sanatçılar samimi değilsiniz. maddi durumu bu hanimkizimizin durumundan daha kötü olup da ortada cok inanilmaz bir basari varmis gibi elimizden geleni yaparız triplerine girenler de gerçekten komikler. 3000 kiside ilk 30 a girmek.... evet gerçekten inanilmaz bir başarı...

edit:hanimkizimizin okuldan mezun dediği kişilerin hicbirisinin okulla ilgisi olmadığı bulunmuş ki zaten olsa nolacak? aziz sancar istanbul üniversitesi mezunu diye her tıp fakültesi mezunu nobel mi aliyor??? ayrıca ilk 10da falan da olmadığı da kanıtlanmış okulun. okulun resmi sitesinde 30 kişi alındığına dair bir yazı da bulamamışlar.

son olarak ceza hukukuna göre nitelikli dolandırıcılık suçuna girer mi bilmem ama ortada nitelikli olarak bir yalan söyleme durumu var gibi.
  • ciftlikbankçı tosuna elini öptürür bu kız. basarılı! hayatında fakir doyurmamış şov insanları da peşinden koşuyor.

ek : 20 bin dolar tokatlamış. vay aq. çöpten eşya toplayan, hastaliklarla boğusan, zeki veya basarılı olup okuyamayan vs. bir sürü insan varken bu kıza para yağması cidden çok garip. millet ya şov peşinde ya da silkelenmeye yer arıyor.
  • gereksiz bir konu bir sürü gereksiz bir yazı yazılmış
  • hem gelir hem de eğitim imkanı bakımından ülkedeki gençlerin %90'nından çok daha iyi şartlarda büyümüş şu kızın milletten 1 güne 20 bin dolar tokatlaması takdire şayan. hayallerinin peşinden o kadar çok koşmak istiyor ise türkiye'de bir güzel sanatlar fakültesine girer, 4 sene boyunca çalışarak parasını biriktirir. yurtdışı gezmelerini azaltır, ailesi de destek verir ve mezun olunca abd'de eğitim hayali için gereken parayı rahatlıkla çıkartabilir. ama bu tarz yetişen insanların en büyük sıkıntısı, sürekli birilerinin onun elinden tutmasını beklemeleri. sabırla, inatla ve birilerinin onun için bir şeyler yapmasını beklemeden çalışmak bu tiplere zor geliyor. o yüzden eminim bu kız şu an kendisine söylenen lafların sebebinin kıskançlık, kin ve nefret olduğunu düşünüyordur. çünkü kendi iç dünyasında yardım isteğinin son derece normal olduğuna inanıyordur.

ben de yakında youtube'ye "arkadaşlar paranın dibine vurup yurtdışında hiç çalışmadan yaşamak istiyorum. şimdi bu hayalimi gerçekleştirmek için yok çiftlikbank yok eğitim giderim vs... alengirli işlerle yormayın beni. herkes bütçesine göre ne kadar kazıklanmaya müsait ise 300-500 fişeklesin. 10 bin geri zekalı toplansanız hayalimi gerçekleştirebilirim" diye bir video çekip atmayı düşünüyorum.
  • en iyi universitelerden biri dersin kim bilecek diye dusunmus ve adeta bir enayi silkeleme operasyonuna girismis uyanik kizimiz. gayet iyi bir ilk ve orta ogrenim sansina sahip olmus, ingilizceyi sular seler gibi ogrenmis, bahsettigi ortalama universiteye maliyetini bile bile basvurmus. ustelik sadece mulakat icin amerika'ya gidebilecek kadar maddi durumu iyi. ulkenin bilim insanina, muhendise, ihtiyaci varken, ayaginda yirtik lastik ayakkabiyla dagda cobalik yaparken ders calisip universite kazanan genclerimiz dururken, onceligi bu kiza verenlere (eger enayi degillerse) yazikalr olsun.
  • youtube videosunu izlediğim ve ülke içerisinde kendisinden daha yetenekli çok fazla oyuncu adayı olduğunu düşündüğüm genç hanımefendi.

umarım başarısı daim olur ve bunun için fırsat yakalar ama böyle bir duruma bağış yapmak yerine ayakkabısı olmayan çocukları düşünmenin daha doğru olacağı kanaatindeyim.

not: sahne sanatları konusunda çok kısa olan eğitimimi saymazsak, cahilim.
  • kız o yaşında hepimizden daha iyi bi hayat sürmüş.kadıköy anadolu'da okumuş (ki benim çok istediğim bi yerdi), yurtdışında gemediği yer kalmamış. (daha yurtdışı görmedim). bunlarla yetinmemiş birde dilencilik yapıyor. helal olsun ne diyeyim.
  • kendisinin kabul aldığı üniversitenin kuvvetle muhtemel en üst düzey kariyerli mezunu hazine ve maliye bakanı sayın berat albayrak'tır. varın gerisini siz düşünün.
728 entry daha
hesabın var mı? giriş yap