şükela:  tümü | bugün
  • ilk entry ben gireyim.
    kapalı ama osmanlı ve yeni osmanlıcılara karşı. atatürk'ü seviyor. icmal gençlik derneğinde yaptığı konuşma ilginç.
  • 2017 icmal kampında yapmış olduğu konuşma ile islamcı ve osmanlıcıları ters köşe yapmış boğaziçi matematik mezunu muhtemelen btp teşkilatlarında görevli hanımefendi.
    bahsi geçen konuşması için tıklayınız.
  • kesinlikle atlanmaması gerekenleri gözden kaçmaması gerekenleri çok açık, basit bir türkçeyle ifade etmiş kişi. aslanlar gibi...
  • helal olsun kadına dediğim kadın. öyle bir ülke olduk ki önce izlerken önyargı ile yaklaştım "türbanlı osmanlıyı savunur"dedim. ama gayet doğru noktalara değindiği; insanlara kısa ve öz cümleler ile gerçeği anlattığı bir konuşma yapmış. özellikle konuşmanın en can alıcı noktası atatürk'ün sarf ettiği sözdü. atamın kurduğu ülkemde birlik olmaya okumaya okutmaya ihtiyacımız var ve insana insan olduğu için saygı duymaya tabii
  • bu konuşmayı yaptığı için kendisine teşekkürlerimi sunarım.

ps. hem ateist hem gayim.
  • bizdeki siyasal islamcıların gelmesi gereken nokta buyken gidilen yer tam tersi. bakıyorsun, rte'yi eleştirdiği için birisi anında fetö'cü, terörist, pkk'cı ilan edilebiliyor (en son örnek rte'nin fabrika açılışı zamanındaki tartışmalar). kimsenin doğruyu, yanlışı, islam'ın, kitabın, peygamberin ne dediğini tartıştığı yok. güç kimdeyse onun tarafında olmak en büyük kavga. dost acı söyler. inşallah sosyal medyada fetö'cü falan ilan edilerek lince maruz kalmaz.
  • "ilim neredeyse gidip alınız" sözünü doğru anlamış, bu sefer gerçekten saygı duyulası türbanlı bacıdır. kadının tek tek ispatlarıyla objektif biçimde ortaya koymasına mı şaşayım, karşısındaki kitlenin sessiz sakin dinlemesine hatta atatürk'ün mirası üzerine yaptığı konuşmayı alkışlamasına mı şaşayım, neye şaşacağımı bilemeyip hepsine birden şaştım kaldım.
  • başlığı (bkz: asit havuzu) okudum.
    çekiliyorum.
  • efsane konuşmanın sahibi, uzun yıllardır gördüğüm en cesur kadın kendisi. kendisi gibi düşünen dindarların sayısı gün geçtikçe artıyor.
    allah yolunu açık etsin.