• sinema sanatcisidir. surahi hanimin gelini roluyle beyinlere kazinmistir.
  • girgiriye filminde de rol almistir
  • 1997'de kaybettigimiz degerli sinema ve dizi oyuncusu. olumunden bir yil once kendisini carrefour'da kartal tibet ile birlikte yasemince'nin cekimlerinde gormu$tum. hatirladigim kadariyla mujdat gezen kendisine 1960'li yillarda a$ik oldugunu soylemi$ti zamaninda.
  • astım hastasıydı. ölümü de astım krizinden olmuştu. yelloz kadın tiplemesinin sembollerinden biriydi.
  • uzun yıllar levent kırca-oya başar tiyatrosunda oyunculuk yaptı. oynadığı rolün hakkını veren oyuncularımızdan biriydi. allah rahmet eylesin.
  • cihangirde yalnız otururdu, 1997 yılında bir sabah evinde ölü bulundu.
  • zıkkımın kökü adlı filmindeki rolüyle durup dururken bana göz kırpmış rahmetli tiyotro sanatçısı.
    oynadığı rollerde sanki hep kendini oynayanlardan.
    değişik geçişleri vardı asuman ablamızın. hüzünlendiğinde başını yana eğer, gözleri dolu dolu olurdu ve suratına o hüznün yanında kocaman bir gülümseme yayılırdı. istisnasız hep böyle canlanır benim gözümde.
    anne rolüne en çok yakışan aktrislerden.
    nur içinde yatsın.
  • mal varlığını türk eğitim vakfı’na bağışlamış, allah'ın rahmetine sahip olması dilenen güzel insan.

kendisi bunu şu şekilde anlatmış:

''vitrinde bir ayakkabı beğendim. hemen mağzaya girdim.
    ayakkabıyı giydim ki ayakkabısı olmadığı için okula gidemeyen çocuklar aklıma geldi.
    ben bu ayakkabıyı hak etmiyorum. hiçbir eşyamın benim olmadığı gibi bu ayakkabı da benim olamaz diyerek çıktım mağzadan.
    her şeyim tev'in yani çocukların. ''

--- spoiler ---

türk sinema ve tiyatrosunun değerli isimlerinden, bağışçımız asuman arsan’ı vefatının 17. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.

arsan 46 yıllık sanat hayatının ardından 11 ekim 1997'de yaşama veda etmiştir. asuman arsan ve kız kardeşi yaşar madalet arsan mal varlığını türk eğitim vakfı’na bağışlamıştır.

bugüne kadar toplam 10 öğrencinin eğitimine katkı sağlanan arsan eğitim fonundan 2014-2015 öğretim yılında 3 öğrenci daha yararlanacaktır.
    --- spoiler ---
    https://www.facebook.com/…1/877983248880543/?type=1
  • aklımda gırgıriyede cümbüş filmindeki rolüyle yer etmiş usta oyuncu. her oynadığı rolün hakkını bi tam veriyordu rahmetli. tam bir ustaydı.
  • 1988 inatçı filminde kemal sunal'ın annesi rolündedir. 1997'de 63 yaşında astım krizinden yaşamını yitirmiş, allah rahmet eylesin.
hesabın var mı? giriş yap