şükela:  tümü | bugün
 • eski devlet bakanı ismail özdağlar'ın kızı. 1974 doğumludur ve profesördür. aynı zamanda kapı gibi bir cv sahibi. http://web.mit.edu/asuman/www/documents/cvasu.pdf
 • cv'sine bakinca, yayin sayfasi akar akar akar ... sonu anca gelir.

  bize de rispek demek duser anca.

  daron acemoglu ile de ortak calisiyormus. (evlilermis!)
 • sanıldığının aksine profesor değil, henüz associate professor'dur. mit eecs bölümünde hocalık yapmaktadır. anasayfası: http://web.mit.edu/asuman/www/
 • mit (massachusetts institute of technology olanı tabi) elektrik elektronik ve bilgisayar bilimleri bölüm başkanı olmuş. duyuru yaparken yaptığı işleri vs anlatmışlar, bazıları ile ucundan alakalı olmam gerekir teoride, kadının cvsini ilgi alanlarını okumaya kapasitem yetmedi:

  http://news.mit.edu/…ineering-computer-science-1208
 • gururumuzdur, türkiye'de çok tanınmıyor ancak türkiye'de yetişip büyüyüp, odtü elektrik elektronik den mezun olup, yıllarını yurt dışında büyük çalışmalarla geçirip mit de önemli görevlerde bulunmuş bir bilim insanı. şimdi de mit bilgisayar ve elektronik mühendisliği bölüm başkanlığına seçilmiş. bence çok büyük bir başarı ve gurur kaynağı, gençlerimize bu insanları tanıtmalı ve reklamlarını yapmalıyız. türklerin böyle başarılarının olması yeni nesillerin önünü açacaktır, umut verecektir. gönül isterdi ki bu haber internet sitelerine düşsün, muhabirlerimiz gidip röportaj yapsınlar, tanıtsınlar. ülkemizde bilimin gelişmesi ve bilime ilginin artması için böyle başarılı idol olacak insanlara ihtiyacımız var
 • 6 kez bülent kerim altay ödülü almıştır. 4.00'a çok yakın bir ortalama ile mezun olmuş demek oluyor bu. aynı zamanda çağatay candan ve mehmet özgür oktel hocalarımızın dönem arkadaşı, elif uysal bıyıkoğlu'nun ise üst dönemidir. bu yıllarda bölümden çok kaliteli insanlar çıkmış gerçekten. dilerim biz de bu derece saygıyla anılabilecek işler çıkarabiliriz.
 • mükemmel başarılara imza atmış, güzel insandır. son başarısından sonra ülke olarak bu kadar sağır oluşumuz da bir kez daha ülkemizde şarlatanlığın daha fazla prim yaptığını gösteriyor. üstadın da söylediği gibi :
  "asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
  söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
  geçmez ele bir pâye, kavuk sallamayınca,
  kürsî-i liyakat pezevenk, puşt olanandır!"
  (bkz: neyzen tevfik)
 • basarisi icin tebrik ettigim akademisyen. mit'de -hem de kadin olarak- eecs bolum baskani olabilmek cok buyuk basari. kari-koca mit'de gurur kaynaklari (bkz: daron acemoglu).

  not: basarisiyla ilgisi yok ama, babasi da turk politika tarihinde -bildigim kadariyla- yolsuzluktan oturu hapis yatmis ilk ve tek bakan (bkz: ismail ozdaglar).
 • 1985-2000 arasinda universite sinavina girmis ve gercekten basarili olan insanlari olusturan nesildendir.

  arastiriniz,gorunuz.
 • mit * elektrik ve bilgisayar mühendisliği fakültesinnin başına geçmiştir.