şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fragmanında dünyanın 2 katı büyüklüğünde bir abi ile asabi ve her bir kolu arnold kadar olan altı kollu başka bir abinin mücadelesini anlatıyor. bu iki abiye hürmetlerimi sunarak araziye uymakta fayda görüyorum.
 • demosu us psn' e düştü ve açıkça söyleyebilirim ki bu oyun şu fani hayatınızda oynayabileceğiniz en gerizekalı oyun. dünyada konuşulan bütün dilleri biliyor olsam ve bunların hepsiyle bu oyunun ne kadar saçma olduğunu anlatmaya çalışsam binde birini bile anlatamam. hayatı uçlarda yaşayan bir insansanız kaçırmayın derim bu oyunu.
 • demosunu bizzat oynadıktan sonra -ki demodaki bölümlerin oynanış videoları halihazırda yayınlanmıştı- söyleyebilirim ki; oyun ve interaktif gösteri arasındaki çizgiyi tehlikeli bir biçimde zorlamış. çizginin ne kadar yamulduğunu tam olarak anlayabilmek içinse oyunun tam sürümününü beklemek gerekiyor.

  capcom'un bizim tepesi atmış asura'dan yeni bir devil may cry yaratmayı düşünmediği pek belli oluyor. asura's wrath uzaktan türün tüm malzemelerine sahipmiş gibi görünüyor; içinde kafası atmış kaslı tipler, tuhaf mekanlar ve devasa -gerçekten devasa- boss'lar var. ne var ki görünen oynanış, komboları arka arkaya dizerek yüzlerce hasmınızla güreşe tutuştuğunuz aksiyon oyunlarından çok farklı. çok konuşuyor, absürd boss kavgalarına giriyor, laf olsun diye bir yerlere güya nişan alıyor ve arada sırada ekranda beliren bir iki tuşa basıyorsunuz. kontrolün tam anlamıyla size geçtiği kısa bölüme bakarsanız teferruatlı dövüş sistemi adına pek bir şey yok. aynı tuşa basıp duruyorsunuz*.

  yine de asura's wrath'ı oynarken değil de oynadıktan sonra sıkıldım. zira olup bitenler o kadar absürd ve uçuk ki sırıtmaktan kendinizi alamıyorsunuz. bu oyunun tam adı "asura's wrath: ebesinin amı" gibi bir şey olmalı. dünyanın bir yanından girip diğer tarafından çıkan kılıçlar, uzaydan gelen ülke büyüklüğünde parmaklar derken olup bitenlerin uçukluğuna kaptırıyor ve pek de sıkılmıyorsunuz. yine de, gösteri kısmının haricinde sağlam bir oynanış sunamazsa yarım bir oyunumsu olarak kayıtlara geçecek.
 • bir bosluk ani, satan elemanin gazi ve aylar once izledigim debut trailerini hatirlayarak aldigim, oyun demeye bin sahit isteyen sey. oynanis deseniz yok zira ilk 2 chapter oynadim, toplam 1 saatimi aldiysa bunun en fazla 15 dakikasini oynadim, kalani cinematic. o oynadigim anlarda da tek tus kullanmak yetti neredeyse... hadi cinematicler bir metal gear solid gibi olsa neyse, anime tadinda izlersin. o da yok, grafikler o kadar kotu ki bir an icin ps2de mi oynuyorum lan ben oyunu dedirtiyor, keza oyun ici grafikleri de ayni kotulukte. ozetle siz siz olun uzak durun hem de baya uzak durun, bosu bosuna para gommeyin buna.
 • god of war+heavy rain-heavy rain deki tercihler şeklinde özetleyebileceğim çılgın oyun.
  nasıl çılgın olduğunu anlatayim kısaca oyunda kapıştığımız daha ilk boss(yanılmıyorsam) dünyanın içine parmağını sokup sizi ezmeye çalışıyor.
  sonra asura bir şeklde evirip çeviripmonte ediyor o parmağı boss un bir tarafına. öylede sinirli bir abimiz.
  capcom tarafından yayınlanmıştır.
 • internetten izlediğim demoları ve karakterleri nedeniyle çıkar çıkmaz aldığım oyun. bir pc sever olarak bile oyun incelemelerini genellikle okurum. ama bir anime ve manga hastası olarak bu sefer hiç beklemeden atladım. daha oynamadım ama gamespot'ta 5,5 puan aldığını görünce hemen buraya koştum. burada da pek iyi konuşulmamış hakkında. bakalım biraz oynayınca göreceğiz nedir ne değildir? zaten ps3'ü daha yeni aldım (evet pc'ye 3000-4000 tl yatıran biri olmama rağmen hiç ps3'üm olmamıştı, genellikle pc oyunları yetiyordu bana ama mortal kombat ve god of war 3 oynamadan ölmeyeceğim diyerek bastım parayı aldım) bir hevesle bir sürü oyun aldım. bakalım nasıl çıkacak?
 • anime ve manga seven kitlenin bayılacağı bir oyun. oyun demek pek doğru değil aslında. nasıl metal gear solid serisinde uzun sinematikler izleyip bir o kadar da oyunu oynuyorduk, bunda oyun kısmı kısılmış, sinematikler uzatılmış. bir nevi interaktif anime diyebiliriz. müzikler, grafikler, sunum, hepsi muhteşem. yüksek puan alamamasının tek sebebi bir oyun olarak oldukça kısa olması. her oyuncunun bir kez denemesi gereken bir deneyim.
 • türkçe oyun sitelerinde nasıl bu denli yüksek puan alabildiğine şaşırdığım, türü ve tarzı çok net olmayan bir oyun. aslında tam oyun da değil, anime içine yerleştirilen birkaç tuşa basma ile (15 tuşa basarak ep2'ye kadar gelebiliyorsunuz) geçilen bölümlere sahip oyun. grafik yapsı klasik capcom, buna lafım yok ama türkçe oyun sitelerinde çok gaz verilmiş. ses ve müzikleri -ki özellikle müzikleri başarılı, dışında başarı göremedim. mass effect 3'e devam etmek daha hayırlı.
 • yakında piyasaya sürülecek dlc'sine ait trailer yayınlanmış oyun.

  http://bezginoyuncu.com/…ideosunda-bir-surpriz-var/
 • esasında bir anime, grafik novel tarzı bir oyun ama hikayesi acayip ağlam ve o derece uçuktur, öyle böyle değil.

  hinduizm ve budizm dolaylarında yardıran konusu ve karakterleri yanında aşmış bir sanat konsepti vardır. cyborg demigodlar, mantra reactorler falan gizli hazine resmen. değerinin sonradan anlaşılacağına eminim. adam şuna hıammına diye dalan bir tip neticede...

  vurursunuz eyvallah da ölmezsem sıkıntı büyük