• ülkenin ekonomik durumu iyi diyenlere komşudan gelen bir tabak aşureyi gösteriyorum. içinde ne fındık var ne ceviz ne incir var ne de kayısı. buğday, fasulye, nohut, portakal kabuğu, üstüne serpilmiş azıcık fındık ve nar. bu mudur aşure? fındık yerine yer fıstığı koyabiliyorsun ancak ama sorulunca ekonomi iyi gidiyor. gitmiyor arkadaşım, aşureye fındık koyamadığın bir ortamda, yer fıstığı ile aşureyi boğduğun bir ortamda ne iyisi amk?

netice olarak aşure iyi bir ekonomi analizidir, bakmasını bilene.
  • öğrenci evine giden aşure her zaman zenginlik getirir. işin bir de bu yönü var.
  • asurenin icinde file badem ve kaju varsa zenginlik belirtisi olabilir.
  • peygamberleri geçen gün 3 noktada aşure dağıttı, üstünde 2 parmak kalınlığında nar taneleri ve kayısı marmeladından cumhurbaşkanlığı forsu vardı. bence ülke çok zengin kardeş
  • oha. yeminle dün bi aşure yedim. içinde sadece buğday var. 3-4 parça nar. yalandan 1er tane başka malzeme de konmuş.

ya bu ne biçim aşure demiştim. kendim çok zengin olduğum için ekonomik sebepler aklıma zerre gelmemişti ama şuan bu başlığı görünce her şey açığa çıktı.

instagram ve facebookta bi zengin arkadaşlarımın aşure paylaşımlarına baktım az evvel, bir de fakir.

lan net bir şekilde durumu gösteriyor bu. yemin ediyorum son yılların en iyi ekonomik tespiti olabilir lan.
  • komşun aleviyse gider kolundakileri bozdurur da gene yapar o aşureyi. kıvamını lezzetini öyle bir tutturur ki, iyi ki alevi bir komşum var dedirtir. amin.
  • eskiden bilimum içerikle yapılan fakat şimdilerde %57 zamlandığı için bir zenginlik göstergesi sayılan meşhur tatlarımızdan. bu durum da zengin olmayan fakat aşureden de vazgeçemeyen yurdum insanının aşureyi fakirleştirerek yemesine sebep olmuştur

(bkz: ne olursan ol yine gel).
    (bkz: bu lezzete asla hayır diyemiyorum)
    (bkz: zam da zam zama da zam)
  • bizden ayrılmayın en az malzemeyle zengin gösteren aşure tarifi az sonra burada dedirten analiz
  • o aşurenin üzerinde ne olursa olsun 1 parmak fındık fıstık tabakası olacak arkadaş dediğimdir.
hesabın var mı? giriş yap