şükela:  tümü | bugün
  • asus'un 2.4 ghz ve 5 ghz frekans bantlarını ve 802.11ac bağlantısını destekleyen, 733 mbps bağlantı hızı sağlayabilen bir modem/reuter modeli.
  • adsl/vdsl modem. iki adet ethernet portu, 3 anteni, 4 memesi ve 9 adet de bacağı var.

• dual band özelliği sayesinde iki farklı wi-fi adınız oluyor ağ üzerinde. 2.4 ghz ve 5 ghz olan iki farklı band. 2.4 ghz yaygın olan, tüm cihazların tanıdığı bi sistem. 5 ghz ise çok çok iyi ve efektif bi sistem. 5 ghz, modeme yakın ve modeme uzakmesafelerde çok daha iyi rakamlar veriyor. örneğin ben, yüksek ve kesintisiz internete gereksinim duyan samsung smart tv için 5ghz'i, cep telefonu ve pc için de 2.4 ghz'i kullanıyorum.

• misafirler için üçüncü bi hat dahi oluşturabiliyorsunuz. örneğin "başım gözüm üstüne" diye bi wi-fi adı seçtiniz, konuğunuzun kullanacağı bu hattı download ve upload hızlarını dahi belirleyebiliyorsunuz. 100 mgb internet kullanıyorum ben, misafir hat için download kotam 10 mgb. çünkü sohbet mühim, instagram facebook değil.

• dahili vpn var. biliyorsunuz youtube, vimeo gibi video paylaşım sitelerine hız limitörleri koyuyor servis sağlayıcılar. video izliyorsun, görüntü donuyor, çat diye kalite düşüyor vs. işte vpn, yurt dışından bağlanıyormuş gibi gösterip, bu tip engellemeleri aşmanızı sağlıyor.

• modeme, dahili router sayesinde cape town'dan dahi bağlanabiliyorsun. sinyalleri inanılmaz güçlü.

• sikko plastikten yapılma beyaz modemlerin aksine, simsiyah ve de kaliteli. ışıkları parliement mavi. üç yıl garanti.

• kurulumu yalnızca 3 dakika.

tp-link müthiş ısınıyordu, airties kullanıyordum o da modem işini bırakıp daha taşaklı işleri kovalıyormuş. zyxel diye bi firma var, hakkında yazılanlar hiç de iç açıcı değil. bu sebeple asus diyorum.