şükela:  tümü | bugün
  • 4+ gb ram kullanabilen, hdmi çıkışı olan, 1080p video izleyebildiğiniz, harici ekran kartı olan ender netbooklardan biridir. hoş fiyatı da netbookların üst, notebookların alt seviyesindedir. neden notebook değil de bu alınır derseniz, boyutu diyebilirim.
  • windows 7 home edition, adobe acrobat, microsoft office, ve quickbooks yetmedi uzerine bir de autocad kurdum, alet bana misin demedi; canavar gibi calisiyor, multi tasking konusunda konferans veriyor. pil omru eski ericsson telefonlar gibi sabahtan aksam ustune kadar ama ekstra pil 75 dolar. ayrica 15 dolarlik adaptorle arabanin cakmagina takilabiliyor. blackberry, dropbox ve tethering teknolojisi ile parktan, plajdan is yapmak gayet mumkun.

bir baska ilginc durumuda grafik karti. bu an itibariyla 1080p videolar islemci ve on-board intel grafik kartiyla calisiyor. nvidia ion2 suruculerinde sorun oldugu icin oyunlar ve videolar verimli calismiyor. ama internetten okudugum kadariyla nvidia suruculeri guncelledikce aletin performansi daha da artiyor.

(bkz: bal ne ki seker ne ki)
  • amerika'dan alinanlarin touchpad'lerinde sorun olan netbook.

arada bir touchpad cildiriyor ve imleci hareket ettirecegi yerde zoom yapiyor sadece. * hicbirsey temas etmiyor olsa bile durmadan temas oldugunu algiliyor. *

internetten arastirdigimda cozum olarak aletin altini tornavidayla cikarip * , touchpad'in hemen altindaki gumus bir parcayi oradan almayi buldum. galiba o temasi yapan sey bu gumus parcaymis.

performansina lafim yok. beklentilerimi karsiliyor.
  • izlemeye aldigim netbook. alim listemin icinde yer almakta. kullanan veya performans olarak bilgi verebilecek kisilere hatrina mesaj kutumu sonuna kadar actigim.
  • bu alet şu an piyasadaki ultrabooklara çok iyi bir alternatif , ultrabook lar kadar performans ve estetik tabiki yok ama onlarında neredeyse üçte biri fiyatına üstelik yan donanımları da daha fazla, 2 adet usb 3.0 giriş+1 adet te usb 2.0 toplam 3 usb girişi , kart okuyucu , hdmı çıkışı , vga çıkışı , 1366x768 ekran çözünürlüğü , uzun şarj süresi ve içinde gelen 64 bit win 7 işletim sistemiyle diğer netbooklar dan fersah fersah üstün , fiyatı ben aldığımda 850 lira civarıydı yani üzerine biraz daha ekleyip i3 işlemcili bir laptopta alınabilir ama bence yanında sürekli yanımda taşıyacaksam şarj aletiyle birlikte yaklaşık 4 kg lık bir notebook yerine , bütün aparatları dahil 2 kiloyu geçmeyen bu cihaz (hatta adaptörünü yanınıza almanız bile gerekemeyebilir en az 5 saat kullanım sunuyor size bu alet).
    peki ne işe yarıyor bu alet öncelikle bu alet harici ekran kartı olsa bile oyun oynamak için değil (en azından güncel oyunlar için uygun değil) full hd filmleri takılmadan çalıştırıyor , harici monitöre bağladığınızda full hd çözünürlükte kullanabiliyorsunuz bütün sistemi, ben autocad te takılmadan çizim yapabildim ama sürekli çalışmak için ekran boyutu uygun değil,iş için kullandığım notebook 17" ama iş dışı kullanımda (web de gezerken , tv ye bağlayıp dizi izlerken falan ) kullanımı rahat değil üstelik fişten çekip bir saat anca kullanabiliyorum , daha ufak bir notebook yada netbook almak gerekiyordu , ekonomik notebook lar hem büyük ve hantal hemde performans olarak kötü, netbook lar ise hem çok yavaş hemde ekran çözünürlükleri 1024*600 gibi rezil ötesi bir çözünürlüğe sahip o yüzden asus un bu cihazı belki netbooklara göre biraz daha pahalı ama verilen paranın hakkını tam olarak veriyor...
  • fazlasıyla memnun olduğum netbook. her işimi görüyor, ion ekran kartı sayesinde tatmin edici derecede oyun oynanabiliyor, işlemcisi genel olarak bilgisayarda yapabileceğiniz çoğu şey için yeterli, ram'i de 4gb yaptığınızda canavar gibi oluyor. ekranı ve çözünürlüğü çok iyi, şarjı iyi gidiyor. fiyat/performans oranı hayli iyi. ancak bir sorun var ki, nvidia ekran kartı için update yaptıktan sonra ekran kartı performansım çok düştü, meğer netbook için uyumlu değilmiş, sürücüyü eski haline getirerek bu sorunu da çözdüm, kullanan varsa aklınızda bulunsun. fazladan ram alacaksanız işletim sisteminizin 64bit olmasına dikkat edin. ha bir de oyun oynarken bir soğutucu kullanmak performansı çok iyi etkiliyor.
  • gözünü sevdiğim asus'u yapmış abi.

4gb ram destekli diye geçiyor ama inanmayın. bios update ile ben 09.02v olana güncelledim. 8 gb'a kadar destekliyor alet. ben 4+2 şeklinde kullanıyorum şu anda.

bios update'ini de başlat-tüm programlar-asus-asus update'teki tool'u çalıştırarark yapabilirsiniz.

kendisi server'dan indirmeyebilir

http://www.helpjet.net/…8e92f7b654ea5d3d698bf5.html

burdan indirip, biosu dosyadan yükle diyerek rar'ın içindeki rom uzantılı dosyayı gösterin ve flaş diyin. çok kısa süre içinde yeniden başlatalım diyecek ve ta da. dünyanın en kolay bios update işlemi.

8gb'a kadar destekli asusunuz hazır.

çoksel.
  • ilk göz ağrım, ilk bilgisayarım... hey gidi be, özledim be... ben neler yapmadım bu bilgisayarla be...