şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: asus)'un k555ln serisi, bu seride metal kasa yapısı ve ıcecoll teknolojisi kullanılmış cihazda ısı sorunu yok ,

* core™ i5, core™ i7 4210u-5500u serileri var cihazda
    *hdd 1 tb ile 750 gb arasında değişiyor modellerde,
    *8-12gb ram seçenekleri var.
    *nvidia geforce 840m 2gb ekran kartı kullanılmış. oyun bilgisayarı diyemeyiz ama ben gta 5 oynunu oynuyorum kasmıyor ve akıcı bir şekilde. eğer masaüstü kullanmıcaksanız şiddetle tavsiye ederim bir öğrenci için uygun bir bilgisayar.
    *pil 4-5 sat gidiyor ekran parlaklığına bağlı bu durum.
    *cihazda sonic master ses sistemi var oldukça güzel.
    *bunun dışında 2x 3.0 ve 1x 2.0 usb girişi var
    *dvd super multi buda gayet güzel..
    * ekran mad hd (benim için şahane)

windows 8.1 ile geliyor free dos satan yerlerde mevcut.

eksileri ;

*pil sökülemiyor ilerde değiştirmek istediğinizde kasayı sökmek gerekecek. ki garanti bitmemişse garantiden çıkar cihaz.

*caps look lambası koymamışlar ben biraz alışmakda sorun yaşadım.

* harddisk değişi içinde kasa sökülmesi gerek..

fiyatı ortalama 2bin civarı.
  • kronik olarak menteşe problemi var. günlük düzenli olarak açma ve kapama işlemlerinde yaklaşık 9 ay içinde menteşe çerçeveden ayrılıyor. yarın servise götüreceğim bakalım garanti kapsamına mı alacaklar yoksa kapsam dışında mı kalacak göreceğiz.

edit:garanti kapsamına girdi.komple kapak değişmiş.
  • alali 2.5 sene oldu, bir kere anakart degisti (garanti kapsaminda), anakart degismesinin ustunden 1 sene gecti ve simdi de islemci isisi dolayisiyla herhangi bir oyun oynayamiyorum. aldigimdan beri oynadigim tek oyun fifa 19'du ve akici bir sekilde oynayabiliyordum ancak son 2 haftadir bu sorun var. onermiyorum kesinlikle.

bahsettigim sorun hakkinda bilgisi olan yesillendirebilir. termal macun degisimi, temizlik vs. yapmama ragmen devam ediyor. umudumu kestim sayilir ama bir cozum varsa ogrenmek iyi olur.
  • 4 yıldır kullandığım laptop. 6 ay önce menteşe sıkıntısı olmuştu. bir gün bilgisayarımı açmaya çalışırken kapağı açılmadı. zorladığım da ise çatırdamalar oldu. tamirciye verdim sorunu halletti. pil doğal olarak bitik. ssd takmam ile birlikte hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. sorunsuz çalışıyor.
  • 2015 yılında aldığım dizüstü bilgisayar.
    bu bilgisayardan sonra asus markasından iyice uzaklaştım,çünkü kronik menteşe problemi vardı. normal ve nazik bir kullanıma rağmen, 15 ay içerisinde 2 kere menteşeleri çatladı. bir yerden sonra, ekrandan klavyeye kadar sıçradı çatlaklar. garantiden değiştikten sonra aynı problemi verince yaptırıp cihazı sattım.
    malzeme kalitesi düşük olmasına rağmen,yine de fiyatına göre fena olmayan bir performans vermekteydi.
    menteşe problemi ve kasanın kalitesizliği göz ardı edilirse günümüzden 3 yıl daha sorunsuzca kullanılabilirdi bence.