şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://rog.asus.com/ adresinden araştırma yapılabilir. güzel şeyler öğrenilebilir.

  ben şahsen yeni bi' pc veya laptop almayı düşünüyorum. gamer serisi bir ürün olacağı kesin. ve kafama fiyat/performans konusunda asus rog yattı ne yalan söyleyim. genelde okuduğum yorumlar da gayet güzel. tavsiye edilenler listesinde kafaya oynar.
 • asus'un, pc donanımında yüksek performanslı, genellikle özel tasarımlı ürünleri için kullandığı etiket.
 • (bkz: rog)
 • üç seneye yakındır kullandığım laptopumun dahil olduğu alt model tipi.

  on senede dört laptop eskitmiş bir canavar olarak diyeceğim, allah nazardan saklaya, bu aletler sağlam. hoş, şu an benimkinin bluray sürücüsü ve bluetooth alıcısı mort olsa da, diğer birimleri canavar gibi çalışıyor. o kadar modelleme ve render için iyi dayanıyor bile.

  ama pahalıdır bu aletler türkiye'de ve düşük seviye modelleri bulunur. ben almanya'dan almıştım. über über bakıyor hala.
 • son dönemde ürettikleri ve bu serinin içerisinde yer alan anakartlar gerçekten harika. üst segmentte msi'ın anakartları ile sıkı bir rekabet oluşturuyorlar. ancak sizde benim gibi tasarıma öncelik veriyorsanız ciddi anlamda tasarım konusunda çok uç noktalarda bulunan ürünler çıkıyor bu rog serisinden. orta segmentte ise msi hala öncü konumunda. özetle şık, performanslı ancak fiyat konusunda tuzlu ürünler bulunduruyor republic of gamers serisi.
 • rog ürünleri sahipleri için şöyle de bir grup var: https://www.facebook.com/…roups/rogsahiplerikulubu/
 • asusun islemcileri alip, test edip, en iyi performans verenleri kullandigi; nispeten daha az verimli olanlari da daha dusuk klansman pclerde kullandigi seridir.
 • ripaplipufgeymırs diye okununca çok havalı olan asus'un oyuncu platform bilgisayarlarına verdiği nacizane ad. mükemmele yakın hatta ötesinde bir oyun deneyimi için yaratıldı. halihazırda piyasadaki en kompleks oyunu very very very highta mario minvalinde oynatır. tek tuşla amiral gemisinin hızı 4ghz'e fırlayabiliyor. yanında gelen 50 milyon basma garantili klavye ve tam gamer itemi bir mouse var. oc ile deliren bu arkadaşın su soğutma sistemi ve 10 fan desteği cehennemin ortasındaki vahadan herkese selam çakıyor. ssd'si usb3'ü vs zaten ufak detaylar. kasa disiplini mükemmel. vatan bilgisayarda rogtytang30 fiyatı 5999 ile biz fakirleri kara kara düşündürmeye devam ediyor. ama yılmak yok o rog o odaya girecek.

  2016 editi: evet gene alınabilir sıkıntı yok. ama bu paraya gerçekten güzel bir bilgisayarda toplanabilir. zevk meselesi ile enayilik arasındaki incecik çizgide duruyor bu arkadaş.
 • hdd ve ram'lere ulasilabilen arka kapak "user-serviceable" olarak tanimlanmis olmakla birlikte, hdd veya ram guncellemek icin bu kismi acarsaniz cihaziniz garanti kapsami disinda kalmaz. 2015 q4 modellerinde windows 10 home kurulu gelmekte. 1511'e yukseltmek icin ugrasmaniz gerekiyor. alienware'e kiyasla daha ucuz gibime geldi, yamuluyor da olabilirim. ssd ile kullanilmasi en ideal durum olabilir. (bi ara ssd'yi takinca guncellerim buralari)
 • asus'un oyuncular için olan laptop serisi. açıkcası tr den almak pek mantıklı değil bu tür ürünleri zira eşşek yüküyle vergi ödüyorsunuz. rog serisinde 1 yıl uluslararası garanti olması da yurtdışından getirilmesini cazip hale getiriyor. her ne kadar garantisi olsa da çoğu rog serisinin tr de satılmıyor olması ve bu yüzden getirdiğiniz laptopun yerel asus servisinde bir bahane ile geri çevrileceği endişesi de insanı düşüncelere gark etmiyor değil.