• laptopu aldılar ana kart bozuk diye tonla para alıp 1.5 ay vermeyip süründürdüler, verdiklerinde de içine hard diski geri koymayı unutmuşlar ve laptop hala durduk yere kapanıyordu. tüketici mahkemesinde eşdeğer ürünle değişim belgesi aldım kesinlikle yetersiz.
  • asla telefonlarını açmayan kurum. rezaletin son perdesi. "siz bekleyenler arasında birinci sırasındasınız" diyen bir anonsa rağmen tam bir saat boyunca bekleyebiliyorsunuz. hem de günün değişik saatlerinde.
  • ya müşteri memnuniyetini önemsemiyorlar ya da son kullanıcıya yönelik garip bir tavırları var. türkiye'deki hizmet ağı gerçekten yetersiz olan kuruluş.
  • sayelerinde türkiye'de yaşadığım sürece bir daha asus satın almamaya yemin ettiğim oluşum.

kısaca özetleyeyim; tozları temizlensin diye götürdüğüm laptop o anda teknisyenler müsait olmadığından kalsın denince "kulaklık soketine de bir bakın, içinde kulaklık kırıldı, kolayca halledilebilecek bir şeyse yapılsın yoksa önemli değil" diyerek 19 eylül'de bıraktığım bilgisayarla ilgili bir süre sonra arayıp "ya 150 lira verip kulaklık soketini de yaptırırsın, ya da gelip bilgisayarını alırsın, fanlarını temizlemeyiz" tehdidini savurmalarının, ben sorunca parçanın ellerinde olduğunu ve yurt dışından beklenmeyeceği yalanıyla da beni kandırmalarının üzerine bekleyişimin 15. gününde parçanın geçen seferki gibi yurtdışından beklendiğini öğreniyorum.

telefonu yüzüme kapatan call center elemanları da tuzu biberi oluyor.
  • telefonla aradığınızda beşinci sıradan birinci sıraya beş dakikada yükseldiğiniz ancak birinci sırada kırkbeş dakika bekletildiğiniz ve kimseyle görüşemediğiniz berbat ötesi kurum.
  • yaklaşık bir buçuk haftadır devamlı arayıp ve dakikalarca telefon başında bekleyip kimseye bağlanamadığım, sorumsuzluğun dik alası asus servisi. yalnız bu başlığa göre 3 senedir arayanların telefonları açılmıyorsa aradığımız binayı bi kontrol edelim derim ben. 3 yıl lan? aradığımız binanın içindekiler ölmüş ve bizim bundan haberimiz olmamış olabilir. 3 yıldır telefonları açmıyorlar herifler.
  • mükkkkemmel bir kurum* . 30dk hatta beklememe rağmen hiç bir şekilde hiç bir gün telefonlara cevap vermeyen, bekleme melodisi olarak f-16, f-22 jet iniş kalkış seslerini veren süpersonik şirket.
  • yıl 2014. güzel bir para verip asus'un klavyeli tabletlerinden birini aldık. tabletin klavyesi bozuk geldi. asus sıvı teması olduğunu iddia ederek 500 liraya yakın para istedi.

yıl 2015. koskoca asus en pahalı serisi olan rog serisi anakartlarının kutularında ve internet sitesinde göze batan bir yazım yanlışı yapmıştı. kendilerini bir mail ile uyardım. cevap olarak amerika'daki genel merkezlerine mektup yollamamı isteyip benimle dalga geçtiler.

yıl 2017. monitörümde çıkan 50'den fazla ölü pikselin sonucunda monitörü garantiye gönderdim. tek ölü piksel için değişim yapamayacaklarını belirtip geri gönderdiler. 50 civarında ölü piksel olduğunu belirtip geri gönderdim. garanti şartlarına yine de girmediğini söyleyerek yeniden geri gönderdiler. "bunu almazsanız tüketici mahkemesine başvuracağım." yazarak geri gönderdim. bu sefer aldılar.

yıl 2019. gene vii, 2015'ten kalma olsa da asus'un en pahalı rog serisi olan anakartlarda bios'tan kaynaklı bazı yazılımsal problemler oluşmaya başladı. yeni usb çiplerini içeren ürünler çıkıyor ve senin bios'un bunlara uyumlu değil. uyumlu hale getirmek durumundasın sonuçta. bunu asus'a bildirdim. cevap olarak bana bios'umu güncellemem gerektiğini belirterek bir bios linki gönderdiler. yanlış anakartın bios linkini. az daha, fark etmemiş olsaydım anakartımı yakıyordum.
    yanlış linki gönderdiklerini, zaten bios linki istemediğimi, en son sürüm bios'un yüklü olduğunu, bios'un yeni ürünler için güncellenmesi gerektiğini belirttim.
    cevap olarak doğru anakartın bios linkini gönderdiler. zaten yüklü olduğunu söylediğim halde. ben de bios linki istemediğimi, bug rapor etmek istediğimi belirttim. cevap olarak anakartı tamire yollamamı istediler. bu noktadan sonra kıt olduklarını ve 2015 yılından beri hiçbir şeyin değişmemiş olduğunu anlayıp konuşmayı kestim.

bunlar sadece benim yaşadıklarım ki çok parça değiştirmem. çok farklı şeyler almam. arkadaşlarımdan duyduğum daha neler var. asus türkiye'ye bulaşmayın.
  • müşteri memnuniyeti nedir ne değildir bilmeyen firma.
hesabın var mı? giriş yap