şükela:  tümü | bugün
  • macbook klonu cihaz. ancak performans anlamında çok daha başarılı.
    http://mashable.com/…-3-macbook-copycat-comparison/
    asus'un boombook viral reklamında macbook ile dalga geçilmişti ama sanırım dalga ile olmuyor gibi bu işler.
  • türkiye'de sadece mediamarkt mağazalarında stokta gözüküyor ancak çalışanların haberleri bile yok. asus türkiye'yi aradığınızda onlar da ne zaman stoklara geleceğini bilmiyorlar. alet güzel ancak alamayacağız sanırım.
  • alet güzel ama yine onboard grafik kartı kullanıyor. asus aynı hatayı zenbook ux305'te de yapmıştı, sonraki serilerde bu yanlıştan vazgeçti, ağırlığı arttırmak pahasına (15 gramdan kim ölcek) nvidia geforce gt940m koydu alete. haliyle performans bariz bir seviyede arttı. şimdi bu asus zenbook mediamarkt'ta 5500 tl'ye satılıyor. yani apple fanboy olur, gider aynı paraya macbook alırsın. tamam asus zenbook 3 çok iyi görünüyor da, paylaşımlı ekran kartıyla neler yapılabilir. grafik işleriyle uğraşan, sürekli mobil olmak zorunda olan dolayısıyla hafif ve ince bir ultrabook arayanlar için olmamış bu alet. bu alet macbook alternatifi değil, onun çakması olmuş. oysaki yapılması gereken, tasarım açısından macbookla kapışan ama profesyonel kullanıcıya hitap eden bir ürün çıkarmaktı. eyy asus, sen kimsin ya.

    edit: bu arada macbook'a karşı üstünlükleri var mı tabi ki var. macbook core m kullanırken, bu i7 işlemciyle geliyor. bu bir avantaj. diğer farklar önemsiz, zira grafik kartı paylaşımlı olunca, bi boka yaramıyor o iş. ha ayrıca macbook, bundan 200 tl daha ucuza geliyor. komik ama durum böyle.