şükela:  tümü | bugün
 • asusun yeni bombası. 199 dolara 4 gb ram, 64 bit işlemci ve 5.5 " full hd ekranlı bir telefon ile ortalığı dağıtmaya geliyorlar http://www.asus.com/phones/zenfone_2_ze551ml/

  199 dolarlık model muhtemelen z3560 işlemci ve 2 gb ram kombinasyonu için geçerlidir ama bu haliyle bile 199 dolar çok iyi bir fiyat olur, ha olur da daha üst donanım paketini aynı fiyattan satarlarsa o telefonları satacak mağazaları yıkarlar.

  edit: zaman geçtikçe fiyatlarda netleşmeye devam ediyor. galiba donanıma göre 200-250 dolar arası değişen bir aralıkta satılacakmış. en üst donanım için 250 dolar bile çok iyi bir fiyat. benim ülkemiz için beklentim 899 tl den piyasaya gireceği yönünde. 1000 tl kritik bir eşik, pek çok kişi "hııımm aynı paraya paralel maralel g2 var" diye düşünebilir ama max 900 tl bandında satışa çıkar ise ortalıkta kendimiz üretiyoruz diye dolaşan etiket firmalarının ocağına incir ağacı diker.

  edit 2: asus iyice işleri karman çorman etmeye başladı, kaç çeşit zenfone 2 çıkacağı belli olmadığı gibi hangi kombinasyonun kaç paradan satılacağı ise hiç belli değil. bir yandan mediatek, qualcomm ve intel işlemcili modeller konuşulurken, bir yandan da 199 dolardan 440 dolara kadar çok geniş bir aralık fiyat dedikoduları dolaşıyor. ülkemize hangi ram, işlemci ve fiyat kombinasyonu ile geleceğini tahmin etmek giderek sayısal lotoyu tutturmaya yaklaşıyor. halbuki önünde çok güzel bir "kötü örnek" mevcut, samsung un ürünlerinde aynı ismi koullanıp bir sürü farklı donanımda piyasaya çıkarmasının satışları olumsuz etkilediğini ve giderek zarar etmeye başladığını görüp daha emin adımlar atmaları gerekirdi. bir ihtimal asusun planlarını intel bozmuş olabilir, zenfone 2 planlanandan daha büyük bir talep görmüş ve perakendecilerden büyük miktarda ön sipariş almışsa talebi karşılamak için komponent üreticilerini çoğaltmak zorunda kalmış olabilirler. ama buda kötü bir planlama yapıldığını gösterir.

  edit 3: gelen incelemeler ile birlikte çok kafa karıştıran bir noktadan piyasaya daldığı söylenebilir http://teknoseyir.com/asus-zenfone-2-incelemesi. üs seviye cihazlar ile yarışan donanım ama orta seviye cihazlara gönderme yapan kamera performansı ile işi zor gibi görünüyor.
 • bugün ces 2015'te tanıtılan, zenfone ailesinin yeni üyesi. mart 2015'te 199 (yüz doksan dokuz) dolar fiyat ile satışa çıkacakmış. türkiye satış fiyatını 799 lira olarak tahmin ediyorum. 64bit 4 çekirdekli işlemci, 2/4gb ram ve 13megapiksel kamerası ile öne çıkıyor. özellikleri için şuraya.
 • bir an 2 inç telefon ürettiler sandım, malum zenfone 6 6 inç, zenfone 5 ise 5 inç.
 • neden 2 diye sorasım var.
  özelliklerine bakıldığı zaman 5 ve 6 yı tokatlıyor. piyasayı sallar dediğim telefon modeli.
 • dünyanın ilk çift kanallı 4gb ram'e sahip akıllı telefonu.
 • 10.9 mm kalınlık dışında bi eksiklik bulamadığım telefon. bir de tipi yine çekici değil.

  bu sikleri beğenmedik ama;

  4 gb ram, ortalama batarya, 64 bit işlemci ve 200!!! dolar olması münasebetiyle telefon piyasasında kama sutra kitabı yazacak telefon gibi duruyor.
 • asus zenfone 6 kullanıcısı olarak kaçırmayın dediğim telefon. asus bu işin üstesinden gelmiş belli ki. yazılım destekleri de var telefonlarına. samsung vb. firmalar gibi üretip sokağa salmıyorlar. destek veriyorlar. 2-3 aydır kullanıyorum. çok memnunum asus'tan.
 • amiral gemisi olucak dimi bu öle gözüküyor siteden ama eğer amiral gemisi ise zenfone ''2'' nedir abi zaten 5-6 var ??
 • vestel venüs'ü teknoloji tarihine gömecek über alet.

  5.5 inç nedir ama amk?

  (bkz: tower shield)
 • özellikleri görmemle birlikte asus zenfone 5'imi ikinci elde nasıl okuturum diye düşünmeye başladım. görünenlere göre inanılmaz bir telefon geliyor.