şükela:  tümü | bugün
  • kullanmakta olduğum telefonun bir sonra ki modelidir. üstüne epey katıp coşmuştur.
  • 1 hafta içinde sadece iki defa şarj ettiğim bi' değişik cihaz. lg g4 den sonra kamerası biraz* kötü gelse de batarya kullanımı ile o açığı kapatıyor. (bkz: yersen)

eyy asus 2017 yılında 1.500 tl ye cihaz satıp hızlı şarj desteği eklememen de ayrı bi' dengesizlik.
  • hızlı şarj özelliği var mı bilmiyorum ama telefonda 5000 mah pil var lan, oha!
    bir kaç aydır kullandığım ve çok memnun bırakan telefondur.
  • aradığım telefona sonunda kavuştum dedirten alet. hiç elimden düşmeden, youtube, spotify ya da oyunla geçen bir kullanımda bile günü rahat rahat çıkarıp ertesi günü zorluyor. normal bir kullanımda şarjı 3. günü çok rahat görecektir. boş bataryanın %100 doluluğa ulaşması ise 2 saat civarında. kamerası ilk aldığımda çok tatmin edici gelmemişti ancak samsung j7 ile karşılaştırınca belirgin bir fark göremedim. önceliği batarya performansı olanlar için bu fiyata tam bir f/p ürünü.

edit: ortalama kullanimda da 2. günü bitiriyor ancak günde 3-4 saat ekran süresiyle 3. günü göremiyor. 2. günün akşamında sarji %10'un altina inmiş oluyor. internette bu telefonu 4 gün sarj etmeden kullandığını söyleyenler var ama muhtemelen arama ve mesaj dışında telefonun ekranını bile açmiyorlar ve wifi sürekli kapali duruyor. aksi durumda bu pek mümkün değil çünkü telefonun ekranı su içer gibi şarj harcıyor.

edit 2: aldıktan yaklaşık 3 ay sonra bu sabah ilk kazığını attı. cihaz durduk yere kendini resetledi ve açıldığında sağ alltaki dokunmatik tuş (yeni uygulamalar tuşu) çalışmıyor, bildirim paneli inmiyor ve geliştirici seçenekleri açılmıyordu. ne yaptıysam düzeltemedim, en son fabrika ayarlarına dönmek durumunda kaldım. şu an düzgün çalışıyor ama olan giden fotoğraflara ve yeniden kurulum için harcanan zamana oldu.

edit 3: cihaz yukarıdaki hatadan sonra birkaç kez daha kendi kendine reset attı ve yaklaşık 1 ay sonra bugünkü resetin ardından yine aynı hataları verdi. bir kez daha fabrika ayarlarına dönmek zorunda kaldım. en kısa sürede servise göndereceğim.
  • yaklaşık 4 aydır kullandığım telefon. pili 1.5 gün gidiyor. gps, wi-fi sürekli açık.çift hatlı olarak kullanıyorum. ses çıkışı berbat. kamera berbat. twin app ile whatsapp klonlayabiliyorsunuz, ancak klon whatsappta rehberinize ulaşamıyorsunuz. asus bu hataya çözüm sunmuyor. bu durumu business whatsapp ile aştım. uygulamalar ara sıra çakılıyor. şarj olma suresi 2-3 saat civarı. asus yerine lenovo p2 daha doğru bir seçim olur bence.