şükela:  tümü | bugün
  • asus'un sony sensörlü f/1.7 diyafram açıklı 13 mp kameralı, snapdragon 625 işlemcili, 5000 mah bataryalı, 5.5" super amoled ekranlı yeni telefonu. 2.498 tl gibi rakiplerine göre iddialı bir fiyatla da satışa çıkarılmış. kağıt üzerinde etkileyici teknik özelliklere sahip.

işbu entry detaylı inceleme fırsatı bulunmasına müteakip güncellenecektir.
  • 2.300'e samsung galaxy s7 alınabiliyorken asus'un elinde patlayacak model.
  • 2.500 tl etiketle çıkarak ölü doğan telefon.

o fiyat aralığında o kadar çok alternatifi var ki kendisine sıra gelmesi için 5.000 mah bataryadan ve kamerasından daha fazlasını sunması gerekiyor. hele hele güncelleme konusunda bu kadar kötü bir ünü olan asus söz konusu ise. aynı şekilde zenfone 3 modeli de ölü doğmuştu. rekabetçi fiyatlar ve güncelleme desteği olmadan sektör payını büyütmesi mümkün değil.

kaç yıllık android kullanıcısıyım, biri gelip de "neden aynı parayı iphone 6s'e vermeyip de zoom s alayım?" diye sorsa cevap veremem. hele hele xiaomi, oneplus, motorola/lenovo hatta samsung gibi rakiplerinden hiçbir artısı yokken! asus gg.
  • 1 aydır kullandığım telefondur.

not: telefonda oyun oynamıyorum.

niçin iphone almadın diyenler oluyordu; günlük aktif dosya aktarımı yapıyorum.
    iphone ile zor oluyor. (mp3, mp4, flv, wav, docx, pptx, xlsx, pdf, jpg, png, vs.)
    asus webstorage 100gb hediye ediyor üstüne google drive 100gb hediye ediyor, ihtiyacı olanlar için güzel uygulama.
    bilgisayara dosya aktarmak, bilgisayardan dosya almak çok kolay, telefonun verdiği yerel ip no ve port ile telefon dosya sistemine çok rahat ulaşıyorsunuz, aktarım hızlı.

aldığım günden beri 4 kez güncelleme geldi, nougat oldu kendileri.

hız açısından oldukça iyi, aktif kullanıma (wifi veya hücresel veri açık, konum açık, 3-5 fotoğraf çekimi, sms, telefon, sosyal medya) rağmen batarya 2 gün gidiyor.

uygulama yüklerken izinleri siz seçebiliyorsunuz, mesela instagrama hiç fotoğraf yüklemeyecekseniz, dosya sistemine erişim izni vermeyebilirsiniz. (iphone da böyleydi sanırım)

asus'un kendisine ait uygulamaları güncelleniyor, farkettiğiniz problemler bir sonraki update ile çözülüyor. bu uygulamaları isterseniz tamamen kaldırabiliyorsunuz.

portre modu yok diyorlardı, aldığımda yoktu, şu an var, sanırım nougat ile geldi.
    kamera ile ilgili internette dolanan -beyaz çizgi- muhabbeti var. ben göremedim veya bende olmadı. çift kameranın olayını tam çözmüş değilim, ama ön ve arka kameralar iyi çekim yapıyor.

kulaklıkla müzik dinlerken şarkı girişlerinde ve pause yapılınca şiddetli bir cızırtı oluyordu, nougat geldikten sonra o da çözdüldü.

çok özelliği var, nitekim bana şu an yetiyor, kutudan çıkan kendisine ait kılıfını kullanıyorum, 2 defa düşürdüm çizik olmadı.

sorusu olan *