şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık bir aydır kullandığım tatlım.

  amerikadan aldım. yaklaşık 140 dolares. bence piyasadaki en yakışıklı akıllı saat öncelikle. hem zarif, hem şık, hem de hafif. bununla birlikte telefona bağlantılı yaklaşık 2 gün, bağlantısız 5-6 gün kullanım verdi bana.

  dün itibari ile 6.0.1 marshmallow güncellemesi ile ses desteği de aldı. yani artık sesli arama, konuşma yapabiliyorsunuz, müzik dinleyebiliyorsunuz çok güzel...

  bence şu anda alıncak en iyi akıllı saattir. net.
 • son 8 aydır kullanıyorum. her belirli süre kullandığım alet gibi bunu da alacaklar bilsin diye yazayım.

  gear s2'den geçtim bu saate. gear'ı kız arkadaşıma verdim. gear'a nazaran daha bir erkek saati gibi duruyor. dikdörtgen olmasından kaynaklı sanırım. ben kauçuk kordonlu modelini kullanıyorum. deri kordon hoşuma gitmedi o yüzden kauçuğa yöneldim; ama normal saatler gibi bir yuvası olduğu için kordon değiştirmek falan çok kolay. o büyük bir artı olabilir. sürekli kordon değiştirirm ben ne güzel diyenlerin işini epey kolaylaştırır.

  manyetik uçlu bir şarj aleti var. yakınına yöresine getirince kendisi hemen tutunuyor şarj yerine. şarj standı olsaydı daha iyi olabilirdi. gear s2'den sonra eksikliğini hissettiğim bir hadise kendisi. kabloyla oraya buraya bırakmak zorunda kalıyorsun saati.

  camının gorilla mı olduğunu hatırlamıyorum, bakmaya da açıkçası üşendim; ama baya sağlam. elini kolunu savurarak yürüyen biri olarak çokça kapı kollarına çat diye vurmuşluğum var saati; ama buna rağmen camda bir çizilme vesaire yok. o açıdan da taktir ettim.

  genel itibariyle güzel bir tasarımı var ve kişiselleştirilebilirliği epey yüksek. internette bolca kordon bulabilirsiniz. şarj standı vesaire de var.

  işin yazılım ve donanım kısmına gelirsek. donanımı zaten bir saatte ne kadar olabilirse o kadar. ekran netliği epey iyi. arkaplanda görsel kullandığınızda çapaklanma gibi bir durum yaşamadım.

  dahili mikrofonu ve hoparlörü de var. gear s2'de hoparlör olmamasını sorun etmemiştim. saatle niye konuşayım diyordum ki arabada giderken ya da bilgisayar başında çalışırken epey işe yarıyormuş meğer. mikrofonu ve hoparlörü gayet yeterli. eliniz direksiyonda veya klavyedeylen bağırmadan normal konuşabiliyorsunuz.

  kalp ritmi ölçemiyor, böyle bir donanımı yok. ben pek önemsemedim açıkçası; ama spor takibi konusunda gayet yeterli.

  yazılım, android wear 2.0 zaten. ilk aldığımda türkçe desteklemiyordu ve biraz dandikti açıkçası. 2.0 yayınlandığında yazılım neredeyse baştan aşağı değişti. daha akıcı bir hal aldı geçişler. kullanış konusunda da bayağı bir geliştirme yapılmış. şu an çok güzel bir durumda.

  android wear olmasının en büyük artısı zaten google asistant yani "ok google" mevzusu. asistan baya baya iyi ve türkçe anlayabiliyor. ok google dedikten sonra kendisine istediğinizi yaptırabilirsiniz; ama istekleriniz net olmalı tabi. anlamadığı komutu internetten aratıyor, sonuç olarak çıkartıyor.

  dediğinizi yapıyor. ara diyorsun arıyor, mesaj at diyosun atıyor. ben baya iş yüklüyorum saate çoğunluğunu başardı açıkçası.

  bağlantı olarak bluetooth ve wifi kullanıyor. bluetooth'la bağlanamadıysa wifi üzerinden bir şekilde yine telefona bağlı kalmayı başarıyor. ev içerisinde diğer odalarda bağlantı nadir olarak koptu bende. o da wifi sayesinde çözülüyor zaten. saat wifi'ye bağlıysa bildirimler gelmeye devam ediyor.

  multimedya uygulamalarını kontrol edebiliyorsunuz. şarkı değiştir vesaire işlemler gayet başarılı. youtube kontrolleri de yerinde ve kullanışlı. bu kontrol özelliklerini android tv kontrolü için kullanabiliyor muyuz bilmiyorum ama mantıken mümkün olabilir.

  ve geldik asıl meseleye şarj! ben kolumda sürekli açık ekranla gezmek istemediğimden ekran kilidini aktif kullanıyorum. ben bakmıyorsam göstermesin ne gerek var. ama yok elalem görsün dijital saatimiz var diyorsanız da siz bakmayınca ekran performansını düşürüyor. hem renk hem çözünürlük olarak. arkaplansız bir saat yüzü kullanıyorsanız direkt olarak siyah beyaza dönüyor, arkaplan görseli varsa gri tonlamalı bi hal alıyor ve piksel piksel ediyor. böylece epey şarjdan tasarruf sağlıyor. ben 2 günde bir şarja takıyorum. ekran kilitsiz haliyle de 1 günü devirdi devirecek kıvamda kullanılabiliyor. tabi sadece bildiğimiz saat olarak kullanma süreleri değil bunlar. sadece saat olarak 3 5 gün gider herhalde, bağlantısız vesaire şeklinde.

  kamera kontrol edilebiliyor saatle. ama hiç kullanmadım. bi tane düğme oluyor zaten basınca çekiyor bu.

  saat yüzleri konusunda seçenekler çok fazla. hatta direk asus'un bir uygulaması var onunla kendiniz kadran, yazıtipi falan seçip saat yüzü yapabiliyorsunuz.

  saatte yüklü kendi uygulama mağazası var ordan saatle uyumlu uygulamalar yüklenebiliyor.

  aklıma gelenler bunlar. sorusu olan yeşillendirir zaten.

  tanım: alınası saattir.