şükela:  tümü | bugün
 • bank asya'nın yeni hizmetiymiş bu farklı olarak bozuk para olarak kullanılabiliyormuş kredi kartı, bazı anlaşmalı belediyeler de toplu taşıma ödemesinde, otoyol ve köprülerde de kullanılabiliyormuş. burada şimdi kart reklamı yapacak değilim. asıl bahsetmek istediğim, kartın ismi.
  dıt.
  dıt ne lan?
  yani nasıl bir pazarlama trajedisidir bu. koca koca adamlar reklam müdürleri banka müdürleri oturup bu ismimi buldunuz?
  işte kartı göster dıt desin geçsin bekleme burdaki ses kartın hızlı kullanılırlığını vurgulasın, akılda kolay kalsın, kolay söylensin, tamam çok güzel de dıt hiç olmamış be arkadaşlar. bu daha böyle alternatif gençlik ya da teenage işi bir slogan olmuş.

  - hangi kredi kartını kullanıyosun ?
  - asyacard dıt kullanıyorum abi ben
  - hehe efenim?

  şeklinde diyalogları gözümde canlandırabiliyorum şimdiden.

  bak bende zamanında marka hatası yapıp salak bir nick aldım, şimdi söylediklerim karşımdakinin anlayabildiğinin yarısı kadar sözlükte. stratejik bir hata gibi duruyor yani. neyse tabi ürün sizin para sizin, içerik daha önemli falan.
  başarılar.
 • bank asya'nın çıkarttığı temassız kart* ürünü.
 • aşağıda yazılı birkaç özelliği için tercih ettiğim kartımsı.
  yıllık kart ücreti yoktur.(tercih etmem için yeterli idi)
  köprü ve otoyol geçişlerindeki kgs ücretleriniz ekstrenize harcama olarak gelir, ayrıca kgs dolumu yapmanıza gerek kalmaz.
  35 tl'nin altındaki işlemlerinizi temassız olarak gerçekleştirebilmenizi sağlar.
  anlaşmalı illerdeki belediye otobüslerinde kullanılabilir.
  vs.

  edit:
  yukarıda yazdığım hususların çoğu artık geçerliliğini yitirmiştir. evet, geçen yıl iptal ettirdim.
 • bank asyanın hem çipli normal kredi karti, hem de temassiz kredi karti özellikleri taşıyan kredi kartıdır. normal kredi kartı özelliklerinin yanında, 35 ytl altı işlemlerde şifresiz hızlı işlem yapma imkanı vermektedir. ayrıca kgs özelliğiyle otoyol ve köprü geçişlerinde de kullanılabilmektedir. bazı şehirlerde de toplu taşıma araçlarında bilet yerine kullanılmaya başlanmıştır.

  tüm bu farklı özellikleri tek bir kartta toplayan avrupadaki ilk kredi kartı olduğu belirtilmektedir. mastercard paypass altyapısı kullanmaktadır.
 • (bkz: bonus trink)
 • iett ve öho de gecmeyen temassiz kredi karti.
 • sinirbozucu reklamının şarkısını cem adrianın söylediğinden şüphelendiğim kart. umarım yamuluyorumdur
 • icki satilan yerlerde ditlamiyormus. :/
 • temassız pos'u çok az yerde olduğu için pek işe yaramıyor. özellikle starfuckslardaki garanti'nin paypass cihazına hüzünle bakıyorsunuz... gene de; kgs özelliği olan, yıllık aidatı olmayan yararlı bir kredi kartı bu daha nossun.
 • sadece kahramanmaraştaki 7 belediye otobüsünde geçer, oysa aynı şehirdeki 80 tane halk otobüsünde 2 sene geçmesine rağmen kabul görmemiştir. şube müdürlerinin kafalayabildiği işyeri sahipleri ile sınırlı bir coğrafyada geçerli karttır kısaca.