şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adına itü tarafından yeni bir dalgakıran icat edilen http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=6336
  tekirdağ ın barbaros beldesinde yapılan türkiye'nin en büyük limanı olacağı söylenen liman
  ancak; tekirdağ? asya? (bkz: aferin çok iyi düşünmüşsün)
 • belli ki internet site içeriği patron tarafından editlenmis, şişirme ve pompalama konusunda sinir tanınmamış. bu balon sayesinde arsa fiyatlari tavan yapmış. ne biçim işler lan.
 • buraya bırakılan hafriyat yüzünden kumbağ'da denizden durmadan yılan çıkıyordu son yıllarda. denizin kokusu mide bulandıran cinse döndü. kumbağ'ı bitirdi bu proje en nihayetinde. allah kahretsin yapanları. rantınızda paranızda boğulun.
 • an itibari ile faaliyete girmiş, gemiler yanaşmaya başlamıştır.burası ana tahliye limanı görevi görüp,feederlar ile diğer limanlara yüklerin aktarılması sağlanacağı bildiriliyor.
 • maersk'ten sonra dünyanın ikinci büyük deniz taşımacılık şirketi msc'nin türkiye'deki transit limanı.

  yazlık sayfiyelerin göbeğine yapılması, ekolojik faktörler derken biten marmara denizi'nin
  tabutuna son bir çivi daha..
 • --- spoiler ---

  450 milyon dolarlık yatırımla türkiye’nin en büyük, avrupa’nın ise rotterdam ve hamburg’dan sonraki üçüncü büyük konteyner limanı olan asyaport 8 temmuz'da açılıyor.
  türkiye'nin en büyük konteyner limanı olma özelliğini taşıyan asyaport limanı'nda sona gelindi. 2,5 milyon teu’ya varacak kapasitesi ile dünya ölçeğinde bir liman olan asyaport 8 temmuz'da faaliyete geçiyor.
  8 temmuz 2015 çarşamba günü asyaport limanına msc tokyo adlı konteyner gemisi yanaşacak. geminin işlemleri sonrası saat 18:00 de tören yapılacak. asyaport yönetim kurulu başkanı ahmet soyuer ilk konteyner gemisinin gelmesi ve ramazan ayı münasebetiyle çalışanlar ve davetlilere iftar yemeği verecek.
  tekirdağ'da barbaros da yapılan ve dünyanın sayılı limanlarından olan asyaport 320 bin metrekare alana kuruldu . türkiye'nin ilk transit konteyner limanı (hubport) olan 20 metre derinliğe kadar yekün 2 bin metre rıhtımı ve yıllık 2,5 milyon teu’ya varacak kapasitesi ile dünya ölçeğinde bir liman olan asyaport'ta sonlanmak üzere.
  asyaport limanı’nda 11 tane 24 taraf sıraya kadar hizmet verebilecek kapasitede rıhtım vinci (ship-to-shore gantry crane) ile 33 tane lastik tekerlekli alan vinci (rubber tyre gantry crane) çevreci bir yaklaşımla, tamamen elektrik enerjisi ile çalışacak şekilde tasarlandı. asyaport limanı böylece ilkleri uygulayacak bir liman olacak.

  kaynak : virahaber.com

  --- spoiler ---
 • açılmış liman. koca koca gemiler geliyor konteynırlar bırakıyor. yazlığımızın tam karşısında. kumbağ minibüsünde japon mühendislerle karşılaşırsanız şaşırmayın.
 • artık patlamak üzere olan ambarlı'ya alternatif olarak yapılmış. düşünce olarak güzel ama sanırım yeri konusunda büyük sıkıntı var.
 • asya ve tekirdağ cok alakasız çünkü ahmet soyuer'in ortağı olduğu limanın adı olan asyaport torununun adı asya'dan gelmektedir. bu şanslı torunun diğer dedesi ise konteyner taşımacılığı, liman işletmeciliği ve kruvaziyer gemi sahipliğinde dünya devi olan msc adlı grubun sahibi gianluigi aponte'dir. aynı zamanda bu limanın ortağıda kendisidir.