*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "abi biliyo musun hande 1990'da jokeyini sırtından atıp gazi koşusunu kazanmış" gibisinden geyiklerin çevrilme sebebi...
 • karsilastiginiz zaman sanki daha once bir yarisma programinda gormussunuz gibi hissedersiniz. (bkz: at yarisi)
 • tamamen turk uydurmasi.. at avrat silah mevzusunu biraz karistirmislar.. at gibi kari olmus haliynen
 • benim seneler boyu çevremde fiziği hakikaten ata benzeyen (kısrak gibi tay gibi değil düpedüz at) kadınlar için kullanıldığını duymuş olduğum, zerre övgü içermeyen bir sıfat iken bu sene itibariyle "at gibi karı yani güzel birşey" yorumu ile karşılaşıp yamulduğum sıfattır. at gibi karı asla netlik kazanamamış bir müessesedir, kimisi sevda demirel'i tanımlamak için kullanır, kimisi anna kournikova'yı. ki neticede ikisi de aynı kapıya çıkaraktan bize neyi anlatmaktadır? at gibi karı iyi birşey değildir.

  at gibi karı hasretinin kesinlikle türk erkeğinin avrat ve pusat zihniyetinin devamı olduğuna inanıyorum, hayrettir ki anglo-saxon'lar kapmış pipiye "my gun" demek fikrini, "bu da bizim pusat" demeyi akıl edememiş türk yiğidi.
 • pusat demeyi akil edemedigi iddia edilen turkler icun
  (bkz: yarrak)
  (bkz: yarak)

  cok oyle uzun uzun bakmayiniz.
 • pusat (bildiğin silah) genelde insanı öldürebildiğinden, öldürmese de sakat bırakıp süründürdüğünden bir tehdit unsurudur. yarrak kelimesi ile tanımlanmış ve pusat'a sadece uzaktan kafiye yaparak benzeyen penis ise herhalde böyle bir öldürme/sakat bırakma görevine ve yetisine sahip değildir. ama elbette biliyoruz ki erkeklerde ortaokul yıllarından miras kalmış bir "görürsen korkarsın ama ahanaha" yaklaşımı vardır. (korkmuş olan var mı?)

  şimdi bazıları çıkacak siktim öldü argümanını öne sürecek, yahut "yaralayanı da var güzelim ehehe" diye yorum yapacak. ama tabii, erkeklik saçma bir durumdur.
 • yarak, yarmaktan, bagirsaklari (ki bu da bagira ait olandan gelir) dokmekten gelmeye yakin bir silah olarak ( o kadar da az bakin demedik, bakiniz mizrak ucunda keskin celik parcadan bahis geciyor oralarda bir yerlerde) rambo veya freddy kruger olmadigi surece bildigimiz anlamda 46 kromozomlu, radyoaktif sinek bocek isirmamis herkesi oldurebilir. ben kucukken aslan dovecegimi iddia etmistim amma, ama su yasa gelip yarak a tekabul eden silaha bakip "olduremez, ancak siyirir, gidiklar" demeyi dusunmemistim.

  yoksa bildiginiz anlamda insan uzuvu olan yarak elbette ki john holmes in ki degilse oldurmez, korkutmaz da. zaten konumuzda yaragin tehditkarligi degl. turklerin zarar verici bir silah ile, penis iliskisi kuramamis oldugu iddiasiydi ki. o konuya aciklik getirdigime inaniyorum.
 • semiha sakir gibi yeni lumpen nesilin trend ini set eden bir okulda (korkunc acaip guzel olay gibi tamlamalariyla taninir) at gibi kari misali halka yakin bir tamlamanin yanlis kullanilmasi dogaldir, kabul etmeye, masaya yatirmay bile gerek yoktur. mekteb i sultani de uzun sure gecirmis benim tanidigim edip insanlardan ferhan sensoy at gibi kari tamlamasini, felek bir gun salakken oyununda resepsiyondaki hanim icin kullanmis, butun oyun boyunca bu hanimdan bir seks sujesi, metasi olarak bahsetmistir. bu baglamda at gibi kari bildigimiz ve sevdigimiz atletik bir hayvan olan at' in guzel yonlerine tekabul etmektedir.

  anna kournikova fikir insani, teorisyen degildir, dunya siralamasinda adi gecen, internet alemlerinde de en cok aranilan seksi oldugu dunyaca kabul gormus bir insandir. uc kisi bir araya gelip "anna kournikova cok ayak, bakkal guzeli, biz daha kesfedilmemis bize has guzeller bulalim" demesiyle ne boyundan, ne posundan bir sey kaybedecek biri degildir. biz hakkinda konusurken, boyundan posundan binlerce dolar kazanmaktadir. bu baglamda demirkir da, olsa kartegena da olsa bize ve tum 3erli gruplara nal toplamak duser.

  at gibi olmayip sempatik bulunan winona ryder in boyu ise bir pigmeyi aratmamktadir, ama seveni takdir edeni vardir. ben ediyorum misal. insan "at gibiyse herkes sever, ben sevmeyeyim, bel olcusu vereyim", "cuceyse isim olmaz" gibi gerzek genellemelerle hayatini kaydirmak yerine begenisinin onune dangol prensipler koymadan istedigi gibi yasayabilmeli, pasa keyfine gore begenip, begenmemelidir.
 • "at gibi olmayıp sempatik olabilmiş winona ryder" tanımlaması allahtan unisex bir güzel yaklaşımdır, hatta konu ile ilgili hemen (bkz: yakisikli degil ama sempatik)

  tabii gönül bu, ota da konar boka da, gönül gözü ile sevince, biliyoruz ki quasimodo sempatik, bir "binek hayvanı" olan at da tay gözükür pembe nikelaj* kaplı gözlere.

  allahtan beğenilerimizi bazı dangol prensiplere göre ayarlıyoruz da geniş mezhepli olmanın tadını tuzunu kaçırmıyoruz. seçici olmak, her kukusu/pipisi olana "hoş" gözüyle bakmamaktan, gerzek genellemelerle hayatı kaydırmaktan yana duruyoruz. paşa keyfim bana şunu öneriyor ki: "sevmem".
  23 yaşındayım, günümüzün marka ve imaj bağımlısı genç kızıyım.