şükela:  tümü | bugün
  • geçtiğimiz günlerde görükle'de açılmış kafe. kuruluşunda usta çalışmayan, her şeyin arkadaşlarca dayanışma içinde yapıldığı, ticaret kafasında olmayan, piyasa ortamlarından ve piyasa müziklerinden itinayla uzak duran insanlara hitap eden, jazz, blues, etnik, rock gibi türlerde müzikler çalan, sıcak bir havaya sahip, koza düşünce, yalnızlar mektebi gibi dergilerin bulunabileceği, güzel bir menüsü olan, kahvaltısı ve akşam yemeğiyle fark yaratabilecek bir kafe.
  • görükle' de pişti kafenin arkasındaki sevimli küçük kafe. dün gittim baya sardı keşke biraz daha büyük olsaymış dediğim mekan.
  • nezih bir ortama sahip, gözlemesi, makarnası, değişik içecek çeşitleri, diğer kafelere oranla kafa dinlendiren, alıp götüren müziği ile farklı bir mozaik sunan güzel görükle mekanı.
  • görükle'deki diğer kafelere nazaran daha az apaçi bulundurması sebebiyle tercih edilebilecek bir mekandır burası. müzikleri, genel ambiyansı rahatlatıcıdır evet fakat yemek konusunda kesinlikle tercih etmemeniz gerek. kremalı mantarlı makarna yiyebilmeniz için abartısız 20 dakika bekletilebiliyorsunuz.* bu süre zarfından sonra önünüze gelen kremalı makarnanız lapa olmasına ve süt tozuyla yapılmış kremadan oluşmasına rağmen bunu servis etmeyi kendilerine hak görüyorlar. ayrıca "etli yemeklerden neler var?" diye sorarsanız yine bön bön bakışlara maruz kalabilir, "biz et ürünleri kullanmıyoruz" cevabını alarak veganizm dinine inanan bir kafede olduğunuzu aniden farkedebilirsiniz.

    yine daha sonra gittiğim bir zaman yüksek sesle muhabbet eden vegan arkadaşların muhabbetine kulak misafiri olmuşluğum oldu. o günden sonra artık inanılmaz itici geliyor bana burası.
  • feminist takılan fakat tinder da fink atan garson kızlara sahip gorukle kafesi. içerisi buram buram aktivist ve lgbti kokar. vejeteryan/vegan triplerinde olsalar da gözlemleri bol kaşarlıdır ve 10tl. üniversite bebeleri için tam aranan lezzet.
  • eski tadı kesinlikle kaçmış olan kafe. felsefe okuyan kırmızı saçlı feminazilerin cirit attığı, lgtb aktivistlerinin nietszche’den hallice ahlaksal kavramları yeniden masaya yatırdığı, müzik seçimleri şanzelize kafelerden hallice olan bir yere dönüşmüş.