şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaş balmumcu civarında, nitelikli afrika kahvesi kavurup sunan mekandır. çekirdek kahve satışı da yapıyorlar. şimdiye kadar denediğim en iyi çekirdekleri buradan aldım. kavurma konusunda değil ama çekirdek tedariği konusunda istanbuldaki en iyi kahveci olabilir.
  • bir arkadaşın tavsiyesiyle gidip müdavimi olduğum, evimde ve işyerimde tükettiğim tüm kahvelerin çekirdeklerini artık yalnızca buradan tedarik ettiğim, balmumcu'daki yeri biraz saklanıp tabelasına dikkat edilmezse zor bulunan ama kahve severler için gerçek bir saklı cennet olan 3. dalga kahveci. işletme sahibi volkan bey ve çalışanların samimi ve yardımsever sohbetleri de günün bonusu. mutlaka deneyin ve denetin.
  • çalışma saatleri nasıl bilmiyorum ama akşam 7 gibi gittiğinizde mekan boş, hatta abiler dükkanı kapatmaya hazırlanıyorlardı. beşiktaş'taki yerleri biraz gözlerden uzak bir yerde ve oraları bilmiyorsanız çok da kolay bulabileceğiniz bir yer değil. ellerinde az çeşit ama fazla miktarda çekirdek var anladığım.
    cafe ve gelen müşteirlere odaklanmaktansa toptan kahve satışına ve çeşitli organizasyonlara(kahve semineri, eğitimler,...vs) odaklanmış gibi geldiler bana. mekandaki arkadaşlar gayet ilgili alakalı olsalar da o saatte mekanın boş olması ve kapanmaya hazırlanması bana normal gelmedi açıkcası.
    ayrıca kenya pb çekirdekleri harikadır. yakalarsanız kiloyla alın.