şükela:  tümü | bugün
 • ata arms firmasınca üretilen ilk yerli yapım yivli av tüfeği

  bugüne kadar neden türkiye'de yivli av tüfeği üretilmemiş de hep dışardan ithal edilmiş diye sormayın, cevabı mevcut yasalar ve bireysel silahlanma politikalarında gizli.

  bu seneki pro hunt fuarında ben de inceleme şansı bulmuştum. o modele göre 1-2 değişiklik daha yapmışlar. güzel de olmuş. yükseltilebilir yanak dayama, bolt action mekanizma, picatini ray ve 5 mermi kapasiteli şarjör tüfeğin öne çıkan özellikleri.

  ayrıca 3650 tl gibi inanılmaz güzel bir fiyatı var ki ata arms'ı tebrik ediyorum. çünkü fuarda 2500 usd gibi fiyatlar konuşuluyordu. bu tüfek için çok güzel bir fiyat belirlemişler.

  lakin ki öyle olmuyor.

  tüfeği almak için öncelikle bir devlet hastanesinden tam teşekküllü bir heyet raporu almanız lazım ki 750-1000 tl arası değişen bir maliyeti var.

  üstüne 4015 tl ve her 5 senede bir yenilemeniz gereken bir harç var.

  3650 tl lik tüfek bu yüzden 8500-8700 tl arası bir maliyete çıkıyor. yine de şeytan dürtmüyor değil. çünkü en giriş seviye ithal yivli tüfeğin bile liste fiyatı 8k usd'den başlıyor. üstüne yine ruhsat ve sağlık raporu bedeli...

  tanıtım
 • .....
 • ata arms veya ata silah sanayi tarafından üretilen ve ilk parti üretimi tamamlanmış .308 win. kalibre yerli yivli tufektir.

  turkiyede özel sektör tarafından üretilen ilk yivli av tufegidir.
 • piyasadaki tek yerli yivli tüfektir inceleme fırsatı bulupta beğenirsem almayı düşünüyorum